Bist 100
9.679,8 1%
DOLAR
32,43 0,21%
EURO
34,54 0,28%
ALTIN
2.436,93 0,43%

Özgür Özel'den Hatay'ın tartışmalı adayı Lütfü Savaş'la ilgili kritik açıklama!

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, partinin grup toplantısında Hatay adayı hakkında konuştu.

Yayın Tarihi: 20.02.2024 15:35
Güncelleme Tarihi: 20.02.2024 15:35

Özgür Özel'den Hatay'ın tartışmalı adayı Lütfü Savaş'la ilgili kritik açıklama!

Bugün Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin grup toplantısında konuşma yaptı. Konuşmasında Hatay’ın Ak Parti’ye kaybedilmemesi için gerekeni yapacaklarını belirten Özel, anket sonuçları ve örgütün talepleri doğrultusunda hareket ettiklerini vurguladı. 

Hatay halkının ısrarla Lütfü Savaş’ın aday olmasını istememesi üzerine Özgür Özel, anketleri işaret etti. Anketlerdeki sonuçlar nedeniyle Lütfü Savaş’ın aday olduğunu belirten Özel, parti örgütünün de Savaş’ı aday olarak görmek istediğini kaydetti. 

Depremde Lütfü Savaş’ın da yakınlarını kaybettiğini vurgulayan Özel, tüm anketlerin değerlendirildiğini vurguladı. 40 kişi anket değerlendirdiklerini ve anketlerdeki seyre baktıklarını belirten Özel, Lütfü Savaş’ın adaylığının devamına karar verdiklerini kaydetti:

“… Hatay’da sayın Lütfü Savaş ile yola devam etme kararı verdik. Hatay Ak Parti'nin eline geçerse ne olacağı bellidir. Türkiye'deki tüm belediyelerimiz ile Hatay ile dayanışma içinde olacağız. Hatay'ı mahsun bırakmakla tehdit eden birine boyun eğmeyecek bir şehir varsa o da Hatay'dır. Bunu da Erdoğan, 31 Mart'ta görecektir."