Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Özgür Özel bayramı mesajında duyurdu: Emekçi ve asgari ücretlilerle bir araya geleceğiz

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel Kurban Bayramı mesajında ekonomik zorluklara değinerek emekçi ve asgari ücretlilerle bayram sonrasında Gebze'de buluşacaklarını açıkladı.

Yayın Tarihi: 15.06.2024 16:42
Güncelleme Tarihi: 15.06.2024 16:42

Özgür Özel bayramı mesajında duyurdu: Emekçi ve asgari ücretlilerle bir araya geleceğiz

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, Kurban Bayramı vesilesiyle yaptığı açıklamalarda Türkiye'nin normalleşmesi ve siyasetin yeniden millete odaklanması gerektiğini vurguladı. 

Yeni bir mesaj paylaşan CHP lideri Özel, bayramların hoşgörü ve dayanışma duygularını pekiştirdiğini belirterek, ülkenin ekonomik zorluklarına dikkat çekti.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, yaptığı açıklamada, siyasette halkın ihtiyaç ve sorunlarına odaklanılması gerektiğinine dikkat çekti: 

“Türkiye'nin normalleşmesi, siyasetin rotasının yeniden millete çevrilmesini, siyasetin gündeminin sadece halkın gündemi etrafında şekillenmesini gerektirmektedir. Son seçimlerin birinci partisi olarak, normalleşme sürecinde önemsediğimiz asıl mesele budur."

Özel, Kurban Bayramı mesajında, bayramların hoşgörü ve bir arada yaşama kültürünün öneminin daha iyi anlaşıldığı, dayanışma duygularını artıran günler olduğunu belirtti. Daha sonra ise yaşanan ekonomik zorluklara değindi. 

Bu politika zengini daha zengin, yoksulu daha yoksul yapacak 

Ülke ve yurttaşların uzun süredir ekonomik zorluklar yaşadıklarını dile getiren Özel, yerel seçim sonrası Kabine’nin asgari ücret, emekli maaşı ve vergide adaleti sağlamaktan vazgeçtiğini iddia etti: 

 "31 Mart yerel seçimlerinde siyasi ve ekonomik tercihleri halkın onayını alamayan Cumhurbaşkanlığı kabinesi, vergide adaleti sağlamaktan, asgari ücreti artırmaktan ve en düşük emekli maaşını yükseltmekten vazgeçmiş görünüyor. Bu politikalar zengini daha zengin, yoksulu daha yoksul yapacak düzenlemelere yol açmaktadır." 

İstanbul’da eğitim emekçileriyle, Ankara’da emekli ve Rize’de de çay üreticileriyle görüştüklerini söyleyen Özel, Hayrabolu’da da hububat üreticilerinin sorunlarını dinlediklerini kaydetti. Kurban Bayramı sonrasında ise Gebze’de asgari ücretli ve emeklilerle bir araya geleceklerini de haber verdi. 

Gazze’deki katlama dikkat çekti

Açıklamasının devamında Gazze’deki katliama dikkat çeken Özgür Özel, Filistin’i tanıma kararı alan ülke sayısının çoğalmasını temenni etti. Dünyanın bu zalimlik karşısında sessizliğini bozması gerektiğini vurgulayan Özel, daha sonra herkesin Kurban Bayramını kutladı:

"Kurban Bayramı'nın tüm İslam coğrafyasına huzur ve barış getirmesini temenni ediyorum."