Öğrenciye kitapla saldıran öğretmenin yalanı ortaya çıktı

Beylikdüzü’nde bir öğrenci, öğretmeni tarafından kitapla kafasına vurularak dövüldü. Öğrenci, öğretmenin yanlış ders saatinde geldiğini ve kendisini telefonla şarkı açmakla suçladığını söyledi. Öğrenci, öğretmenin saldırısına “hocam” diyerek karşılık verdiğini ancak durmadığını anlattı.

Öğrenciye kitapla saldıran öğretmenin yalanı ortaya çıktı

Öğrenciye kitapla saldıran öğretmen tutuklandı

Öğretmenin yanlış ders saatinde sınıfa girdiği ortaya çıktı

Beylikdüzü’nde bir lise öğrencisi, öğretmeni tarafından kitapla kafasına vurularak dövüldü. Olay, geçtiğimiz hafta okulun fizik laboratuvarında meydana geldi. Öğrenci, öğretmenin yanlış ders saatinde sınıfa girdiğini ve kendisini telefonla şarkı açmakla suçladığını söyledi. Öğrenci, “Sınav kağıtlarını dağıtacağı sırada arkamdaki öğrencilerden birinin telefonu çaldı. Yanıma gelip ‘sen neden şarkı açıyorsun sınavda’ dedi. Elindeki kitapla kafama vurmaya başladı. ‘Hocam yapmayın’ dedikçe daha çok vurdu. Başım kan içinde kaldı” dedi.

Öğrencinin arkadaşları, öğretmenin saldırısına tanık olduklarını ve olayı cep telefonuyla kaydettiklerini belirtti. Görüntülerde, öğretmenin öğrenciyi kitapla defalarca kafasına vurduğu ve öğrencinin yalvardığı duyuluyor. Öğrenciler, öğretmenin daha önce de başka öğrencilere şiddet uyguladığını iddia etti.

Öğretmen gözaltına alındı, öğrenci hastaneye kaldırıldı

Olayın ardından öğrenci, okul yönetimi tarafından hastaneye götürüldü. Öğrencinin başında 10 cm’lik yara olduğu ve dikiş atıldığı öğrenildi. Öğrencinin ailesi, öğretmenden şikayetçi oldu. Öğretmen ise polis tarafından gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen öğretmen, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Öğretmenin, “kasten yaralama” suçundan 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanacağı bildirildi.