Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Netflix Sanal Gerçeklikte Nasıl İzlenir?

Android'de Netflix VR uygulamasını çalıştırın, iPhone'unuzla yansıtma ayarlayın veya tercih ettiğiniz Oculus cihazından Netflix uygulamasını indirin.

Yayın Tarihi: 01.09.2021 03:27
Güncelleme Tarihi: 01.09.2021 03:27

Netflix Sanal Gerçeklikte Nasıl İzlenir?

Sanal gerçeklik video oyunlarını oynamak bir patlama, ama aynı zamanda çalışmak da gerekiyor. Çok fazla düşünmeden sadece arkanıza yaslanıp rahatlamak ve akıllara durgunluk veren görseller deneyimlemek istiyorsanız, neden Netflix’i VR’de izlemeyi denemiyorsunuz?

En son teknolojiye sahip ekipmanınız olmasa bile bu, gülünç derecede kolaydır. Ne tür bir cihazla çalıştığınıza bağlı olarak üç ana yöntem vardır: Android’de Netflix VR uygulamasını çalıştırın, iPhone‘unuzla yansıtma ayarlayın veya tercih ettiğiniz Oculus cihazından Netflix uygulamasını indirin.

İhtiyacınız Olanlar

VR kulaklık

Bütçeniz ne olursa olsun, sizin için bir sanal gerçeklik seçeneği var. Pahalı ucunda, 299 $ ‘dan başlayan Oculus Quest 2 ve 799 $’ dan perakende satış yapan HTC Vive Pro Eye gibi sofistike VR kulaklıklar var.

Daha ucuz bir şey arıyorsanız, 99 $ ‘lık Google Daydream View sistemi, Samsung Gear VR başlığı ve 25 $’ lık Google Cardboard görüntüleyicide satın almak isteyebilirsiniz.

Aktif Netflix aboneliği

Üç Netflix planına abone olabilirsiniz. Her birinin maliyeti, hizmeti kaç cihazda kullanmak istediğinizi ve HD görüntülemeye öncelik verip vermediğinizi yansıtır. Uygun bir fiyata aynı anda tek bir cihazda sınırsız sayıda şov ve film izleyebilirsiniz; aynı anda iki ekranda izleyebilir ve HD içeriğe erişebilirsiniz ve HD içerik dahil dört ekranda izleyebilirsiniz.

Akıllı Telefon

2019 veya daha önce piyasaya sürülen ve Daydream yazılımını çalıştırabilen Android telefonlar idealdir, ancak her cihaz işe yarar.

 

Sağlam WiFi bağlantısı

Netflix VR uygulaması ve VR sistemleri, çevrimdışı görüntüleme için filmleri veya TV şovlarını indirmenize ve saklamanıza izin vermez.

 

PC

Bu isteğe bağlıdır, ancak bir iPhone kullanmak için Windows yazılımı çalıştıran bir bilgisayara ihtiyacınız olabilir.

 

Yöntem 1: Android Cihazlar İçin

Cihazınızı tamamen sürükleyici bir akış deneyimi için kullanmak için Google Play marketinden Netflix VR uygulamasını indirmeniz yeterlidir.

 

Netflix VR’yi kullanmak için

  1. Netflix VR uygulamasını başlatın
  2. Kulaklık Seçin ve Android‘in Daydream yazılımı, Google Cardboard ile uyumlu akıllı telefonlar için Daydream View seçeneğini tıklayın veya diğer cihazlar için QR kodunu tarayın
  3. Netflix hesabınızda oturum açın veya yeni bir hesap kurun.

Varsayılan görüntüleme deneyimi oturma odanızın bir kopyası gibi görünecek ve Netflix içeriği VR ortamınızda bir televizyonda görünecektir. Uygun bir şekilde Oturma Odası Modu olarak adlandırılır ve rahat bir kanepe ve karlı dağlara bakan büyük, uzun pencerelerle tamamlanır.

Elbette, tavana baktığınız için gerçekten uzanıp televizyon izleyemezsiniz. Bu sizi rahatsız ediyorsa, Ayarlar’a gidin ve size genel menüler sağlayan ancak sürükleyici ortamı ortadan kaldıran Boşluk Modu‘nu seçin.

Uygulamanın Google Play Store‘da ortalama beş üzerinden iki yıldızla son derece düşük incelemelere sahip olduğunu belirtmekte fayda var. Çoğu yorumcu, uygulamanın çökme eğiliminde olduğundan şikayet eder, ancak diğerleri, Oculus Quest 2 ile birlikte gelenler gibi özel sanal gerçeklik denetleyicileriniz yoksa, denetimleri çalıştırmanın zor olabileceğini belirtiyor. Bunu aşmak için, ucuz bir üçüncü taraf VR kontrol cihazı satın alın veya ikinci bir akıllı telefonu uzaktan kumanda olarak kullanın.

Daydream uyumlu bir cihazınız olup olmadığından emin değil misiniz? Google Pixel 3, Galaxy S9 ve S9 +, LG V30, Moto Z ve daha fazlası dahil olmak üzere çoğu eski Android telefon çalışacaktır. Ne yazık ki, 2019’un sonlarında Google, bağımsız Google Daydream VR başlığı da dahil olmak üzere Daydream VR platformunu aşağı yukarı terk ettiğini doğruladı, bu nedenle Pixel 4 ve Galaxy S21 gibi daha yeni Android telefonlar uyumlu değil.

Bir Samsung cihazınız varsa, Oculus‘un sanal gerçeklik başlığı olan Samsung Gear VR‘ı da satın alıp kullanabilirsiniz. Samsung bu kulaklığın üretimini durdursa da yine de Amazon‘da bulabilirsiniz.

Samsung Gear VR‘yi kullanmak için: Oculus ana ekranından Netflix‘i seçin > Kurulumu tamamlamak için talimatları izleyin> Netflix uygulaması başlatıldığında Oturum Aç’ı seçin.

Yöntem # 2: iPhone’lar için

İPhone‘lar ve iPad‘lerle işler biraz daha karmaşık hale geliyor. İOS‘ta Daydream gibi özel bir sanal gerçeklik uygulaması yoktur, ancak yine de Netflix’i VR’de izleyebilirsiniz. Sadece biraz daha fazla çalışma gerektirecek.

Özellikle, VR için yansıtmayı kullanmak isteyeceksiniz, yani gerçek filmi veya TV şovunu bilgisayarınızın Windows yazılımı aracılığıyla yayınlayacak ve Apple cihazınızın ekranına aktaracaksınız. Bu yöntemde size yardımcı olacak ürünler sunan birçok farklı yazılım satıcısı var, ancak biz Trinus VR hakkında konuşacağız.

 

İPhone’unuz için aynalamayı ayarlamak için

Bilgisayarınızda Trinus VR’ı indirin ve çalıştırın > Eşlik eden Trinus VR uygulamasını iPhone veya iPad’inize indirin> Bilgisayarınızın ve Apple cihazınızın aynı WiFi ağına bağlı olduğundan emin olun> Uygulamayı Apple cihazınız ve telefonunuzdaki yazılım> Telefon uygulamasına telefonun IP’sini girin > Her iki cihazda da Başlat’ı tıklayın > PC’de istediğiniz tarayıcınızı açın ve Netflix’in web sitesine gidin> Hesabınızda oturum açın> Seçin ve yayınlamayı seçtiğiniz içeriği başlatın.

Netflix VR uygulamasını kullanamıyorsanız veya kullanmamayı seçiyorsanız, aynalama yöntemini Android cihazınızla da kullanabilirsiniz.

Yöntem 3: Oculus VR Kulaklıkları için

Özel bir VR sisteminde harcamaya hazırsanız, Oculus mağazasında özel bir uygulamaya sahip olduğu için cihazınız ile Netflix arasındaki uyumluluk konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

Bir Oculus kulaklık kullanmak için: Netflix‘i Oculus Store‘dan yükleyin > Ana ekrana dönün ve Netflix hesabınızda oturum açın öğesini seçin.