Bist 100
10.397,34 2%
DOLAR
32,3 -0,04%
EURO
35,1 0,42%
ALTIN
2.389,62 -0,56%

Netanyahu'nun sözcüsü: Gazze'de bebekleri kimin öldürdüğünü bilmiyoruz

srail, Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarını 42. günde de sürdürüyor. İşgal altındaki Batı Şeria’da da mülteci kamplarına baskın düzenleyen İsrail, onlarca Filistinliyi katletti. İsrail Başbakanı Netanyahu’nun danışmanı, Gazze’de öldürülen bebekleri kimin öldürdüğünü bilmediklerini iddia etti.

Yayın Tarihi: 17.11.2023 17:46
Güncelleme Tarihi: 17.11.2023 17:46

Netanyahu'nun sözcüsü: Gazze'de bebekleri kimin öldürdüğünü bilmiyoruz

İsrail ordusu, abluka altındaki Gazze Şeridi’ne yönelik yoğun bombardımanını aralıksız devam ettiriyor. Gazze’nin güneyindeki Refah kentinde bulunan Şabura Mülteci Kampı’na düzenlenen saldırı sonucu ölü ve yaralılar olduğu bildirildi.

Saldırı sonucu yaralanan Filistinliler, bölgeden uzaklaştırıldı. Gazze’nin güneyindeki 4 mahallede ise “güvenliğiniz için burayı terk edin” bildirisi dağıtıldı.

 İsrail ordusu, Gazze’ye yönelik saldırılarında sivil yerleşim yerlerini, hastaneleri, okulları, camileri ve medya kuruluşlarını hedef almaya devam ediyor.

Gazze’de şu ana kadar 11 bin 500’den fazla Filistinli hayatını kaybetti, 28 binden fazla Filistinli yaralandı.

BATI ŞERİA’DA KANLI BASKIN

İsrail ordusu, işgal altındaki Batı Şeria’nın kuzeyindeki Cenin kenti ve mülteci kampına onlarca askeri araçla baskın düzenledi. İsrail ordusu kente birçok yönden saldırı düzenleyerek Cenin Mülteci Kampı’nı kuşattı.

 İsrail ordusuna ait helikopterler ve dronların uçuşu sırasında kentin birçok yerinde elektrik kesintileri yaşandı. Baskında, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu onlarca Filistinli katledildi.

İsrail polisi, işgal altındaki Doğu Kudüs’ün Eski Şehir bölgesinde yer alan Mescid-i Aksa’da yine gazlı müdahalede bulundu. Bölgeden yayın yapan CNN Türk muhabiri Serdar Er, caddede Filistinlilerin olmamasına rağmen İsrail polisinin müdahalede bulunduğunu vurguladı.

Er, İsrail polisinin basın mensuplarına hiç olmadığı kadar sert müdahalede bulunduğunu anlatırken, TRT Haber ekibinin de saldırıya uğradığı ve kameralarının kırıldığı öğrenildi.

İSRAİL’İN SKANDAL İDDİASI: BEBEKLERİ KİMİN ÖLDÜRDÜĞÜNÜ BİLMİYORUZ

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun Dış İlişkiler ve Uluslararası İletişim Başdanışmanı Mark Regev, İsrail saldırılarında hayatını kaybeden binlerce Gazzeli çocuğu kimin öldürdüğünün belli olmadığını öne sürdü.

 MSNBC televizyonunda Mehdi Hasan’ın canlı yayında sorularını cevaplayan Regev’in, sivil ölümlere ilişkin rakamlarına güvenilmemesi gerektiğini savunması üzerine Hasan, “Kendi gözlerimle enkazdan çıkarılan birçok çocuk cesedi gördüm.” dedi.

Regev ise “Bunlar Hamas’ın görmenizi istediği fotoğraflar.” diye konuştu. Hasan’ın, “Gazze’de çocukları öldürdüğünüzü kabul ediyor musunuz? Yoksa inkar mı ediyorsunuz?” sorusuna Regev, “Hayır, kabul etmiyorum.” yanıtını verdi.

Regev, İsrail’in saldırılarında ölen Gazzeli çocukları kimin öldürdüğünün belli olmadığını öne sürerek, “Her şeyden önce, bu insanların, bu çocukların nasıl öldüğünü bilmiyorsunuz.” ifadesini kullandı.