Bist 100
10.471,32 0%
DOLAR
32,7 1,3%
EURO
34,99 0,22%
ALTIN
2.439,02 2,52%

MİT’ten terör örgütü PKK/YPG’ye ağır darbe: Sözde dron sorumlusu Bager Öndeş öldürüldü

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), terör örgütü PKK/YPG’nin Suriye’nin Tel Rıfat bölgesindeki saldırılarında kullandığı insansız hava araçlarından sorumlu terörist Bager Öndeş’i, Suriye’de düzenlediği başarılı operasyonla öldürdü. Öndeş’in naaşı da MİT tarafından ele geçirildi.

Yayın Tarihi: 04.12.2023 12:03
Güncelleme Tarihi: 04.12.2023 12:03

MİT’ten terör örgütü PKK/YPG’ye ağır darbe: Sözde dron sorumlusu Bager Öndeş öldürüldü

Terör örgütü PKK/YPG, Suriye’de Türkiye’nin güvenliğini tehdit eden saldırılarını sürdürüyor. Terör örgütü, Tel Rıfat bölgesinde Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK)'nın mevzilerine insansız hava araçlarıyla saldırılar düzenliyordu. Bu saldırılardan sorumlu olan terörist Bager Öndeş, MİT’in takibindeydi.

“Akif Amed” kod adlı terörist Öndeş, 2013 yılında terör örgütüne katılmıştı. Terör örgütü PKK’nın Irak ve Suriye’de güvenlik güçlerine yönelik düzenlediği terör saldırılarına katılan terörist Öndeş, Suriye’nin Tel Rıfat bölgesinde PKK/YPG’nin insansız hava aracı ve dron sorumlusu olarak faaliyet yürütüyordu.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca “Terör amaçlı örgüte üye olma” suçundan arama kaydı bulunan terörist Öndeş, MİT tarafından takibe alındı.

MİT, terörist Öndeş’in yerini tespit etti ve Suriye’de düzenlediği operasyonla onu öldürdü. Terörist Öndeş’in naaşı da MİT tarafından ele geçirildi.

TERÖR ÖRGÜTÜ PKK/YPG’YE BÜYÜK DARBE

MİT’in düzenlediği operasyon, terör örgütü PKK/YPG’ye büyük bir darbe oldu. Terör örgütü, insansız hava araçlarıyla yaptığı saldırılarla Türkiye’yi hedef alıyordu. Bu saldırıların arkasındaki isim olan terörist Öndeş’in öldürülmesi, terör örgütünün saldırı kapasitesini zayıflattı.

MİT, daha önce de terör örgütü PKK/YPG’nin üst düzey yöneticilerini etkisiz hale getirmişti.

MİT, terör örgütü PKK/YPG’ye karşı yürüttüğü istihbarat ve operasyon faaliyetleriyle Türkiye’nin güvenliğini sağlamak için çalışıyor. MİT, terör örgütünün elebaşlarını ve faaliyetlerini takip ederek, Türkiye’ye yönelik her türlü tehdidi bertaraf ediyor. MİT, terör örgütü PKK/YPG’ye karşı mücadelesini kararlılıkla sürdürüyor.