Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

MİT'ten nokta atışı! 5 PKK'lı etkisiz hale getirildi

Terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonlar devam ediyor. Milli Savunma Bakanlığı, Irak’ın kuzeyindeki Kandil bölgesinde düzenlenen hava harekatında 5 PKK’lı teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

Yayın Tarihi: 12.12.2023 11:20
Güncelleme Tarihi: 12.12.2023 11:20

MİT'ten nokta atışı! 5 PKK'lı etkisiz hale getirildi

Türk Silahlı Kuvvetleri, terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonlarını aralıksız sürdürüyor. Son olarak, Irak’ın kuzeyindeki Kandil bölgesinde, terör örgütünün üslenme ve eğitim alanlarına yönelik hava harekatı düzenlendi. Harekat sonucunda, 5 PKK’lı terörist daha öldürüldü.

Milli Savunma Bakanlığı, operasyonla ilgili yaptığı açıklamada, “Teröristlerin inlerini yerle bir etmeye devam ediyoruz. Irak’ın kuzeyindeki Kandil bölgesinde tespit edilen 5 PKK’lı terörist hava harekatı ile etkisiz hale getirildi. Terörle ve teröristle mücadelemiz etkin ve kararlı şekilde sürecek.” dedi.

OPERASYONUN DETAYLARI: TERÖRİSTLERİN SIĞINDIĞI MAĞARALAR İMHA EDİLDİ

Kandil bölgesi, terör örgütü PKK’nın Irak’taki ana üs bölgesi olarak biliniyor. Bölgede, teröristlerin sığındığı çok sayıda mağara, sığınak ve barınak bulunuyor. Türk Silahlı Kuvvetleri, bölgedeki terörist faaliyetleri engellemek ve terör örgütünün lojistik ve eğitim kapasitesini zayıflatmak için sık sık hava harekatları düzenliyor.

Son operasyonda da, teröristlerin sığındığı mağaraların tespit edilmesi için istihbarat çalışması yapıldı. Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı savaş uçakları, belirlenen hedefleri ateş altına aldı. Operasyonda, 5 teröristin öldürüldüğü, çok sayıda silah, mühimmat ve malzemenin imha edildiği bildirildi.

OPERASYONUN ÖNEMİ: TERÖR ÖRGÜTÜ PKK’YA BÜYÜK BİR DARBE

Kandil bölgesinde düzenlenen hava harekatı, terör örgütü PKK’ya büyük bir darbe niteliğindeydi. Operasyonla, teröristlerin sığınakları yok edildi, örgütün eylem yapma kabiliyeti azaltıldı, örgüt içindeki çözülme ve kaçış süreci hızlandırıldı.

Operasyon, aynı zamanda, Türkiye’nin terörle mücadeledeki kararlılığını ve gücünü de gösterdi. Türkiye, terör örgütü PKK’nın faaliyet gösterdiği her yerde operasyon yapabileceğini, teröristlere nefes aldırmayacağını, halkın huzur ve güvenliğini sağlamak için her türlü tedbiri alacağını bir kez daha ortaya koydu.