Bist 100
10.771,36 0%
DOLAR
32,82 0,04%
EURO
35,24 -0,18%
ALTIN
2.437,21 -1,62%

Milli güreşçimiz Atalay Aydemir olimpiyatlar için tam sürat çalışmalara devam ediyor

Türk milli güreşçisi Atalay Aydemir, Kırgızistan'da düzenlenen İşitme Engelliler Dünya Şampiyonası'nda 2 altın madalya kazanarak Türkiye'yi gururlandırdı. Doğuştan işitme engelli sporcumuz, 2025 İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları'nda altın madalya kazanmayı hedefliyor.

Yayın Tarihi: 07.01.2024 12:54
Güncelleme Tarihi: 07.01.2024 12:54

Milli güreşçimiz Atalay Aydemir olimpiyatlar için tam sürat çalışmalara devam ediyor

Türk milli güreşçisi Atalay Aydemir, Kırgızistan'da düzenlenen 7. İşitme Engelliler Büyükler Dünya Şampiyonası'nda gösterdiği muazzam performansla adını altın harflerle yazdırdı. Serbest stil 125 kiloda ve grekoromen stil 130 kiloda iki altın madalya kazanan Aydemir, doğuştan işitme engelli olmasına rağmen sporda büyük başarılar elde ediyor.

21 yaşındaki sporcunun hikayesi, antrenörlerinin okul taramaları sırasında keşfetmesiyle başladı. Ordu Sporcu Eğitim Merkezi'nde başladığı güreş kariyerinde ulusal organizasyonlarda birçok başarı elde eden Aydemir, İstanbul Güreş İhtisas Kulübü'nde spor hayatına devam ediyor.

Başlık Düzenle Sil Milli güreşçimiz Atalay Aydemir olimpiyatlar için tam sürat çalışmalara devam ediyor

KIRGIZİSTAN DÜNYA ŞAMPİYONASINDA İKİ ALTIN MADALYA ELDE ETTİ

Geçtiğimiz yıl Kırgızistan'da düzenlenen dünya şampiyonasında elde ettiği iki altın madalya, Türk bayrağını gururla dalgalandırmanın ve İstiklal Marşı'nı okumanın verdiği gururunu yaşatan bir başarı oldu. Sergileği büyük başarı, Atalay Aydemir'in hedeflerine bir yenisini eklemesine neden oldu. Genç güreşçi, 2025 İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları'nda da altın madalya kazanmayı hedefleyerek, olimpiyat zirvesine ulaşmak istediğinin altını çiziyor.

AİLESİYLE MUTLULUĞUNU PAYLAŞTI

Ordu'daki Sporcu Eğitim Merkezi'ndeki antrenörleri Fatih ve Bahattin Keser ile birlikte, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç'i ziyaret eden Atalay Aydemir, başarılarını paylaşmanın mutluluğunu ailesiyle bir araya gelerek yaşadı. Antrenör Fatih Keser, Atalay Aydemir'in Türk güreşi ve sporu adına elde ettiği başarıları, bayrağını dalgalandırma başarısını övgüyle karşıladı. Keser, sporcusunun olimpiyat şampiyonluğuna inandığını ve bu büyük hedefe ulaşmasını beklediklerini dile getirdi.