Bist 100
10.471,32 0%
DOLAR
32,62 0,22%
EURO
35,08 0,42%
ALTIN
2.427,49 0,18%

Metin Akpınar ikiz kızlarıyla ilgili ilk kez konuştu

Usta sanatçı Metin Akpınar, 36 yıl önce yaşadığı bir gecelik ilişkiden ikiz kızları olduğunu öğrendi. Kızları Duygu Nebioğlu, babalık davası açarak Akpınar’ın nüfusuna geçti. Akpınar ise yaşananlarla ilgili ilk kez konuştu.

Yayın Tarihi: 14.10.2023 00:15
Güncelleme Tarihi: 14.10.2023 00:15

Metin Akpınar ikiz kızlarıyla ilgili ilk kez konuştu

Yeşilçam’ın sevilen oyuncularından Metin Akpınar’ın hayatı, 36 yıl önce yaşadığı bir gecelik ilişkinin sonucunda değişti. Akpınar, Antalya’da bir sanatsal etkinlikte tanıştığı bir kadından ikiz kızları olduğunu 24 yıl sonra öğrendi. Kızları Duygu ve Sevgi Nebioğlu, babalık davası açarak Akpınar’ın nüfusuna geçmeyi başardılar. Akpınar ise yaşananları halkına duyurdu.

“ÇOCUKLARIM OLARAK KABUL ETTİM”

 Akpınar, gazeteci Candaş Tolga Işık’a yaptığı açıklamada, “Bu duyuru son gelişmeler üzerine sevgili halkıma, sevenlere kızanlara duyurudur. 36 yıl önce Antalya’da bir sanatsal etkinlikte tanıştığım kişiyle sadece bir gecelik beraberliğim oldu. Bu olaydan sonra bir daha ne görüştük ne de haberleştik. 24 yıl sonra, bir gün ikiz kardeşler bana ulaşıp babalarının ben olduğumu söylediler. Elbette çok şaşırdım ve sarsıldım. Kızlarımdan öğrendiğime göre bir yetiştirme yurdunda kalmışlar, 6 yaşındayken de Nebioğlu ailesi tarafından evlat edinilmişler. 20 yaşına geldiklerinde ise biyolojik ailelerini bulmak istemişler. Kendilerini ilk tanıdığımdan itibaren çocuklarım olarak kabul ettim.” dedi.

“BU HABERİN ARDINDAN ONLARIN BEKLEDİĞİ VE UMDUĞU BABA OLMAM KOLAY DEĞİLDİ” 

Akpınar, eşi Göksel Özdoğdu ile birlikte kızlarına maddi ve manevi destek olmaya çalıştığını da belirtti.

 “Bunca yıldan sonra gelen bu haberin ardından onların beklediği ve umduğu baba olmam kolay değildi. İlişkimizi kendimize bir yol bularak sürdürmeye çalıştık.” diyen Akpınar, kızlarının 2023 yılında aralarındaki bağı resmiyete kavuşturmayı tercih ettiklerini söyledi.

“VARLIKLARINDAN HABERDAR OLMADIĞIM ÇOCUKLARIMIN ÇEKTİĞİ ACILARDAN DOLAYI ÇOK ÜZGÜNÜM” 

Akpınar, kızlarının babalık davasına itiraz etmediğini ve 13 Ekim 2023 tarihinde Duygu’nun nüfusuna geçtiğini, kardeşinin de yakında geçeceğini ifade etti.

 “Kızlarımı tanımamdan itibaren bugüne kadar onları kabullenmemde ve onlara karşı duygularımda bir değişiklik olmadı. Bu dava sürecinin de buna olumsuz bir etkisi yoktur.” diyen Akpınar, “Varlıklarından haberdar olmadığım çocuklarımın çektiği acılardan dolayı çok üzgünüm. Ayrıca eşim Göksel Akpınar’ı üzdüğüm için özür diliyorum. En önemlisi anlamsız bir şekilde üzdüğüm halkımdan özür diliyorum. Ne yazık ki hayat geriye doğru yaşanmıyor.” diye konuştu.

Kızları Duygu ve Sevgi Nebioğlu’nun doğduktan sonra anneleri tarafından Antalya’da bir köye bırakıldıkları, 6 aylıkken çocuk esirgeme kurumuna verildikleri, 6 yaşındayken de öğretmen bir çift tarafından evlat edinildikleri öğrenildi.