Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Mesleki eğitimde yeni dönem! Bakan tekin: Kaliteyi artırmak için çalışıyoruz

Milli Eğitim Bakanlığı eğitim alanında yenilikler yapmaya devam ediyor. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, mesleki ve teknik eğitimde yeni adımlar attıklarını ve işbirlikleri kurduklarını belirterek, “Eğitimin Yüzyılı’nda, mesleki eğitimin kalitesini daha da artırmak için bütün gücümüzle çalışıyoruz.” dedi.

Yayın Tarihi: 08.12.2023 13:33
Güncelleme Tarihi: 08.12.2023 13:33

Mesleki eğitimde yeni dönem! Bakan tekin: Kaliteyi artırmak için çalışıyoruz

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, eğitim alanında yaptıkları yenilik ve gelişim çalışmalarını sosyal medya hesabından paylaştı. Tekin, mesleki ve teknik eğitimin kalitesini artırmak için yeni adımlar attıklarını ve işbirlikleri kurduklarını belirtti.

Bakan Tekin, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, mesleki ve teknik eğitimin önemine vurgu yaptı. Tekin, mesleki ve teknik eğitimin, ülkenin kalkınmasına, istihdamına ve rekabet gücüne katkı sağladığını ifade etti.

Tekin, mesleki ve teknik eğitimi geliştirmek için yaptıkları çalışmalara da değindi. Tekin, şunları söyledi:

"Mesleki ve teknik eğitimi geliştirmek için attığımız yeni adımlarla ve kurduğumuz yeni işbirlikleriyle ülkemizin ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücünün yetiştirilmesine ve mesleki eğitimin kalitesinin artmasına katkı sağlıyoruz. Eğitimin Yüzyılı'nda, mesleki eğitimin kalitesini daha da artırmak için bütün gücümüzle çalışıyoruz."

yusuf tekin

Tekin, paylaşımında, mesleki ve teknik eğitime ilişkin görüntülerin bulunduğu bir video klip de paylaştı.

Videoda, mesleki ve teknik eğitimde başarı gösteren öğrencilerin ve öğretmenlerin hikayeleri yer aldı.