Bist 100
10.471,32 0%
DOLAR
32,79 1,53%
EURO
35,16 0,53%
ALTIN
2.447,14 2,86%

Kopuk Dizisi Nerede Çekiliyor? İşte Çekim Yerleri ve Mekanlar

Fox TV’nin yeni dizisi Kopuk, modern Robin Hood hikayesini ekrana taşıyor. Dizinin oyuncu kadrosu ve konusu merak ediliyor. Peki, Kopuk dizisi nerede çekiliyor? İşte çekim yerleri ve mekanlar…

Yayın Tarihi: 12.01.2024 17:39
Güncelleme Tarihi: 12.01.2024 17:39

Kopuk Dizisi Nerede Çekiliyor? İşte Çekim Yerleri ve Mekanlar

Fox TV’nin yeni dizisi Kopuk, 27 Ocak’tan itibaren cumartesi akşamları izleyicilerle buluşacak. Dizinin başrollerinde Kaan Yıldırım, Biran Damla Yılmaz ve Seray Kaya yer alıyor. Dizinin yapımcılığını MedYapım, yönetmenliğini Koray Kerimoğlu, senaristliğini ise Deniz Karaoğlu, Fuat Mete ve Özden Selim Karadana üstleniyor. Dizi, zenginden alıp fakire veren Ferhan’ın maceralarını anlatıyor.

DİZİNİN KONUSU NEDİR?

Kopuk

Dizinin konusu şöyle: Ferhan, haksız yollarla zenginleşenlere karşı mücadele eden bir kahramandır. Rüşvetçilerin ve dolandırıcıların parasını çalarak, mahallesindeki yoksullara yardım eder ve onlara destek olur. Ancak beklenmedik bir ölüm, Ferhan’ın hayatını altüst eder. Ferhan, idealleri ve aşkı arasında kalarak zorlu bir sınavla karşı karşıya kalır. Haksızlıkla savaşırken, Orhan kimliğine bürünerek, mahallesindeki insanlara yardım eder ve aynı zamanda Müjde’nin babası ile mücadele ederken, avukat Orhan olarak İpek ile yolları kesişir. Kopuk, adaletsizlikle mücadele edenlerin ve çekirdek ailesinin ötesine geçenlerin hikayesini anlatıyor.

KOPUK DİZİSİ NEREDE ÇEKİLİYOR?

Kopuk dizisi, uyarlama bir dizi değildir. Dizi, tamamen özgün bir senaryoya dayanmaktadır. Dizi, modern Robin Hood hikayesini Türkiye’deki sosyal ve ekonomik sorunlarla harmanlayarak izleyicilere sunmaktadır. Dizi, gerçek hayattan esinlenen olaylar ve karakterler içerse de, bunlar tamamen kurgusal ve hayal ürünüdür. Dizinin yaratıcıları, dizinin gerçek bir hikayeye dayanmadığını ve tamamen hayal güçlerinin ürünü olduğunu belirtmişlerdir.

Kopuk dizisinin çekimleri İstanbul’da başlamış ve burada devam etmektedir. Çekimlerde İstanbul’un bir çok farklı semti kullanılacaktır. Ancak dizide anlatılan ana hikaye Beyoğlu’na bağlı olan Tarlabaşı’nda geçmektedir. Tarlabaşı İstanbul’un karanlık semtlerinden biridir.

KOPUK DİZİSİNİN OYUNCU KADROSU KİMLERDEN OLUŞUYOR?

Kopuk dizisinin oyuncu kadrosu şu isimlerden oluşuyor:

Kaan Yıldırım (Ferhan / Orhan)

Biran Damla Yılmaz (İpek)

Seray Kaya (Müjde)

Sarp Akkaya (Cem)

Beren Gökyıldız (Zeynep)

Edip Tepeli (Mehmet)

Engin Alkan (Salih)

Kadir Çermik (Kemal)

Melisa Doğu (Ayşe)

Sahra Şaş (Nur)

Mustafa Açılan (Ali)

Evliya Aykan (Hasan)

Merve Çağıran (Selin)

Cem Söküt (Murat)

Atakan Yarımdünya (Erdem)

Güneş Hayat (Nermin)

Kopuk dizisi ne zaman başlayacak? Kopuk dizisi 27 Ocak’ta Fox TV’de başlayacak.

Kopuk dizisi kaç bölüm olacak? Kopuk dizisinin kaç bölüm olacağı henüz belli değil.

Kopuk dizisi nerede çekiliyor? Kopuk dizisi İstanbul’da, özellikle Tarlabaşı’nda çekiliyor.

Kopuk dizisi gerçek mi? Kopuk dizisi gerçek bir hikayeye dayanmıyor, tamamen kurgusal bir senaryodur.

Kopuk dizisi oyuncuları kimler? Kopuk dizisinin oyuncuları Kaan Yıldırım, Biran Damla Yılmaz, Seray Kaya, Sarp Akkaya, Beren Gökyıldız, Edip Tepeli, Engin Alkan, Kadir Çermik, Melisa Doğu, Sahra Şaş, Mustafa Açılan, Evliya Aykan, Merve Çağıran, Cem Söküt, Atakan Yarımdünya ve Güneş Hayat’tır.