Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Kızılcık Şerbeti'nin Ertuğrul'u Kayra Şenocak kimdir, kaç yaşında? Kayra Şenocak gerçek hayat hikayesi

Show TV'nin ilgiyle takip edilen dizisi Kızılcık Şerbeti'nin ikinci sezonunda rol alan Kayra Şenocak, Ertuğrul karakterine canlılık katıyor. İlk sezonun ardından diziye katılan Şenocak'ın oyunculuğu ve karakterine getirdiği özgün yorumlar izleyiciler tarafından merakla bekleniyor. Kayra Şenocak'ın doğum tarihi, geçmiş projelerdeki performansı veya diğer kişisel bilgileri hakkında merak edilenler haberimizde

Yayın Tarihi: 08.12.2023 18:51
Güncelleme Tarihi: 08.12.2023 18:51

Kızılcık Şerbeti'nin Ertuğrul'u Kayra Şenocak kimdir, kaç yaşında? Kayra Şenocak gerçek hayat hikayesi

Show TV'nin sevilen dizisi Kızılcık Şerbeti'nin ikinci sezonunda Ertuğrul karakterine hayat veren Kayra Şenocak, izleyicilerin dikkatini çekiyor. Ertuğrul karakteriyle diziye katılan Şenocak'ın kariyeri ve önceki projeleri merak konusu oldu. 25 Haziran 1975 tarihinde İstanbul'da doğan Kayra Şenocak, oyunculuk kariyerine 1993 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nde eğitim alarak başladı.

kızılcık şerbeti

Gizemli ve muhafazakar iş insanı Ertuğrul'u canlandıran Kayra Şenocak, Nursema ve Kıvılcım ile ilişkisiyle dizinin önemli bir karakterine hayat veriyor. Oyunculuğu ve performansıyla dikkat çeken Şenocak, birçok dizi ve film projesinde yer aldı. 1998 yılında Star TV'de yayınlanan Aynalı Tahir dizisindeki "Bilal" karakteriyle tanınmaya başladı. Ardından çeşitli dizilerde ve filmlerde rol alarak kariyerini başarıyla sürdürdü.

Kayra Şenocak, 2019 yılında Ayşe Karadavut ile evlendi. Aynı zamanda sosyal medyayı aktif olarak kullanan Şenocak'ın mavi tikli Instagram hesabı @kayra.senocak'tır. 1994 yılında Kaygısızlar ile başlayan oyunculuk kariyerinde, Arka Sokaklar, Diriliş Ertuğrul, Filinta, Vatanım Sensin gibi önemli projelerde yer aldı.

kızılcık şerbeti

Başarılı oyuncu, 2022-2023 sezonunda Kızılcık Şerbeti dizisindeki Ertuğrul karakteriyle izleyicilerle buluşmaya devam ediyor. Kendine özgü tarzı ve oyunculuk yeteneğiyle dikkat çeken Kayra Şenocak, Türk televizyon ve sinemasına katkı sağlamaya devam ediyor.