Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Kızıl Goncalar’ın Müyesser'i Asiye Dinçsoy kimdir, nereli kaç yaşında? Müyesser'in gerçek hikayesi

FOX TV’nin yeni dizisi Kızıl Goncalar, bir tarikatın elinden kurtulmaya çalışan bir ailenin hikayesini anlatıyor. Dizinin oyuncu kadrosunda Özcan Deniz, Özgü Namal, Mert Yazıcıoğlu, Erkan Avcı, Hazal Türesan, Mert Turak, Selen Öztürk, Şerif Erol, Duygu Sarışın gibi isimler yer alıyor. Peki, Kızıl Goncalar dizisinde Müyesser karakterini canlandıran Asiye Dinçsoy kimdir? Asiye Dinçsoy’un biyografisi, kariyeri, yaşamı ve özel hayatı hakkında merak edilenler…

Yayın Tarihi: 18.12.2023 18:27
Güncelleme Tarihi: 18.12.2023 18:27

Kızıl Goncalar’ın Müyesser'i Asiye Dinçsoy kimdir, nereli kaç yaşında? Müyesser'in gerçek hikayesi

Fox TV ekranlarında 18 Aralık Pazartesi akşamı ilk bölümüyle ekranlara gelen Kızıl Goncalar dizisi, izleyicilerden büyük ilgi gördü. Dizide, bir tarikatın elinden kurtulmaya çalışan bir ailenin dramı anlatılıyor. Dizinin oyuncu kadrosunda ise birbirinden başarılı isimler yer alıyor. Bunlardan biri de Asiye Dinçsoy. Asiye Dinçsoy, dizide Müyesser karakterini canlandırıyor. Müyesser, Meryem’in annesi, Naim’in ablası, Zeynep’in teyzesi. Tarikatın içinde büyümüş, ancak kızını ve yeğenini kurtarmak için mücadele eden bir kadındır. Peki, Asiye Dinçsoy kimdir? Kızıl Goncalar dizisinde Müyesser karakterini canlandıran Asiye Dinçsoy’un biyografisi, kariyeri, yaşamı ve özel hayatı hakkında merak edilenler nelerdir? İşte detaylar…

kızıl goncalar

Asiye Dinçsoy kimdir?

Asiye Dinçsoy, 22 Mart 1979 tarihinde Aydın'da doğan Türk oyuncudur. Eğitim hayatına Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü'nde başlayan Dinçsoy, başarılı bir öğrenci olarak bu bölümden mezun olmuştur.

2016 yılında "Toz Bezi" filmindeki performansıyla dikkatleri üzerine çeken Asiye Dinçsoy, bu rolüyle 35. İstanbul Film Festivali, 21. Nürnberg Ger-TR Film Festivali ve 27. Ankara Film Festivali'nde "En İyi Kadın Oyuncu" ödülünü kazanmıştır. Ayrıca, 2012 yılında "Press" filminde canlandırdığı Songül karakteriyle 44. Sinema Yazarları Derneği Ödülleri'nde "En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu" ödülüne layık görülmüştür.

Asiye Dinçsoy'un oyunculuk kariyeri boyunca rol aldığı yapımlar arasında "Şimdi Onlar Düşünsün", "7 Yüz", "Zümrüdüanka", "Kırmızı Oda", "Güldür Güldür Show", "Recep İvedik", "Fırtına", "Recep İvedik 2", "Hayatın Tuzu" ve "Eski Köye Yeni Adet" gibi projeler bulunmaktadır.

kızıl goncalar

2009 yılında Adana Altın Koza Film Festivali'nde "Hayatın Tuzu" filmindeki Meryem rolü ile "Umut Veren En İyi Genç Kadın Oyuncu" ödülüne layık görülen Asiye Dinçsoy, oyunculuk kariyerine başladığı yıldan itibaren etkileyici performansları ve ödüllerle dolu bir kariyere sahiptir.