Bist 100
10.471,32 0%
DOLAR
32,71 1,33%
EURO
35 0,24%
ALTIN
2.439,24 2,53%

Kızıl Goncalar’ın Mira’sı Esma Yılmaz Kimdir, Kaç Yaşında? Mira'nın Gerçek Annesi ve Babası Kim?

Kızıl Goncalar’ın Mira’sı Esma Yılmaz, genç ve yetenekli bir oyuncudur. Esma Yılmaz, 2005 yılında İstanbul’da doğmuştur. Oyunculuk kariyerine Kırgın Çiçekler dizisiyle başlayan Esma Yılmaz, Bizim Hikaye ve Evlilik Hakkında Her Şey dizilerinde de rol almıştır. Peki Esma Yılmaz kimdir, nereli, kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı? İşte Esma Yılmaz’ın biyografisi.

Yayın Tarihi: 15.12.2023 16:37
Güncelleme Tarihi: 15.12.2023 16:37

Kızıl Goncalar’ın Mira’sı Esma Yılmaz Kimdir, Kaç Yaşında? Mira'nın Gerçek Annesi ve Babası Kim?

Kızıl Goncalar dizisi, seküler bir Atatürkçü olan Levent (Özcan Deniz) ve mutaassıp bir tarikatın içinde yaşayan Meryem’in (Özgü Namal) kaderlerinin kesişmesini konu alırken, inanç ve fikir ayrılıklarına rağmen “evlat” söz konusu olduğunda anneliğin/babalığın birleştirici gücüne dikkat çekiyor. Dizinin en dikkat çeken karakterlerinden biri de Mira’dır. Mira, Levent ve Beste’nin kızıdır, 16 yaşındadır. Hayatındaki en önemli gerçek, sene sonunda gireceği lise giriş sınavıdır. Bu sınavda başarılı olmak için tekinsiz çarelere başvuracaktır. Mira karakterini canlandıran Esma Yılmaz ise, genç ve yetenekli bir oyuncudur. Peki Esma Yılmaz kimdir, nereli, kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı? İşte Esma Yılmaz’ın biyografisi.

kızıl goncalar

ESMA YILMAZ KİMDİR?

Esma Yılmaz, tam adıyla Nefise Esma Yılmaz, 1 Ocak 2005 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. 17 yaşında olan oyuncu, 1,60 cm boyunda ve 52 kg’dır. Esma Yılmaz, eğitimine İstanbul’da devam etmektedir.

ESMA YILMAZ’IN OYNADIĞI DİZİLER

Esma Yılmaz, oyunculuk kariyerine 2015 yılında Kırgın Çiçekler dizisiyle başlamıştır. Bu dizide Büşra karakterini canlandıran Esma Yılmaz, ekran severlerin beğenisini kazanmıştır. 2019 yılında Bizim Hikaye dizisinde bölüm oyuncusu olarak rol alan Esma Yılmaz, aynı yıl Evlilik Hakkında Her Şey dizisinde Miray Günay karakterini oynamıştır. Esma Yılmaz, şu anda Kızıl Goncalar dizisinde Levent ve Beste’nin kızı Mira karakterini canlandırmaktadır.

ESMA YILMAZ’IN ÖZEL HAYATI

Esma Yılmaz, özel hayatıyla ilgili pek fazla bilgi paylaşmayan bir oyuncudur. Henüz çok genç olan Esma Yılmaz, aşk hayatıyla ilgili herhangi bir açıklama yapmamıştır. Esma Yılmaz, boş zamanlarında arkadaşlarıyla vakit geçirmeyi, müzik dinlemeyi ve kitap okumayı sevmektedir. Esma Yılmaz, sosyal medyayı aktif olarak kullanan bir oyuncudur. Instagram hesabından hem dizisiyle ilgili hem de günlük hayatıyla ilgili paylaşımlar yapmaktadır. Esma Yılmaz’ın sosyal medya hesabı şöyledir:

Instagram: esmayilmaz