Bist 100
10.471,32 0%
DOLAR
32,6 -0,6%
EURO
34,99 -0,74%
ALTIN
2.414,64 -0,75%

Kış tatili için Uludağ'ı, Kartalkaya’yı bir kenara bırakın… Burası size ayrı bir deneyim sunacak

Kış ayları gelmişken, muhakkak kışın gezilecek yerler dikkatle araştırılır. Genellikle Uludağ Kartalkaya gibi kayak merkezleri sıklıkla tercih edilse de, bu yerlere nazaran daha az dikkat çeken ancak doğal güzelliğini korumaya devam eden bir yer daha mevcut. Konaklama fiyatları uygun, güzelliği ise bambaşka o yer…

Yayın Tarihi: 13.12.2023 15:25
Güncelleme Tarihi: 13.12.2023 15:25

Kış tatili için Uludağ'ı, Kartalkaya’yı bir kenara bırakın… Burası size ayrı bir deneyim sunacak

Erciyes, Türkiye’nin en yüksek dağı olarak biliniyor. Özellikle kış aylarında bir çok yerli yabancı turistin uğrak noktası. Erciyes dağında yer alan kayak merkezi ise Erciyes'i kışları tam bir turizm alanına çeviriyor. Kayseri şehir merkezine 25 - 30 km uzaklıkta olan Erciyes Dağına, eğer kış tatili düşünüyorsanız muhakkak uğramalısınız...

ERCİYES DAĞI HER KIŞ MİSAFİRLERİNİ AĞIRLIYOR

Uludağ, Kartalkaya‘nın yanı sıra kış turizminin bir diğer odak noktası ise Erciyes. Genellikle bir çok yerli yabancı turiste ev sahipliği yapan Erciyes dağında kayak merkezi ve otellerde mevcut. Kayseri şehir merkezine 25 - 30 km uzaklıkta olan Erciyes Dağının zirvesi ise 3917 metre yükseklikte. Türkiye’nin en yüksek zirvelerinden birisi olarak bilinen Erciyes Dağını, sırf bunun için bile bir çok turist ziyarete geliyor.

ERCİYES DAĞI

ERCİYES’TE NELER YAPILIR?

Erciyes’te misafirlere sunulan kayak merkezi sayesinde telefeliğe binebilir, kayak severlere özel olarak kiralanan kayak spor aletlerini deneyebilirsiniz. Snowboard gibi kış sporlarını deneyimlemek, Erciyes ile size bekliyor! Kayak severler için farklı bir çok çeşit pist sunan Erciyes‘te yaptığınız her aktiviteden keyif almanız mümkün.

ERCİYES KONAKLAMA FIRSATLARI 

Erciyes’in çevresinde bir çok pansiyon, otel ve dağ evleri gibi konaklama seçenekleri mevcut. Konaklamanızın yanı sıra Erciyes’in güzel manzarasında, harika bir tatil geçirmek istiyorsanız; ekipman kiralayan yerlere uğrayabilir, kayak okullarını ziyaret ederek ders alabilir ya da çeşitli restoranlarda akşam yemeği yiyerek keyfinize keyif katabilirsiniz. Yılın her döneminde etkileyici bir manzarayı sizlere sunan Erciyes, özellikle kışın beyaz kaplı örtüsü ile sizleri bekliyor.