Bist 100
10.471,32 0%
DOLAR
32,79 1,53%
EURO
35,16 0,53%
ALTIN
2.447,14 2,86%

Kirli Sepeti Yasemin'in sevgilisi Yavuz kimdir, nereli kaç yaşında? Rüzgâr Aksoy dizileri ve kısa biyografisi

FOX TV’nin yeni dizisi Kirli Sepeti’nde Yavuz karakterini canlandıran Rüzgâr Aksoy, izleyicilerin merakını çekti. Peki, Rüzgâr Aksoy kimdir, kaç yaşındadır, hangi dizilerde oynamıştır?

Yayın Tarihi: 13.12.2023 17:20
Güncelleme Tarihi: 13.12.2023 17:20

Kirli Sepeti Yasemin'in sevgilisi Yavuz kimdir, nereli kaç yaşında? Rüzgâr Aksoy dizileri ve kısa biyografisi

FOX TV’nin sevilen dizisi Kirli Sepeti, 24 Eylül 2023 tarihinde ilk bölümüyle ekrana geldi. İstanbul’un zengin muhitlerinden birinde, butik bir sitede çalışan hizmetliler ve onların iş verenlerinin iç içe geçmiş hayatlarını konu edinen dizide; yukarıdakiler ve aşağıdakiler arasındaki büyük uçuruma da tanıklık ediyoruz. Dizinin başrollerinde Ayça Bingöl, Devrim Yakut, Serkay Tütüncü, Ceren Moray, Halil İbrahim Ceyhan, Melisa Döngel, Bestemsu Özdemir, Cansu Tosun, Serhat Kılıç ve Deniz Sarıkaş gibi isimler yer alıyor.

Dizide Yavuz karakterini canlandıran Rüzgâr Aksoy ise izleyicilerin dikkatini çekti. Peki, Rüzgâr Aksoy kimdir, kaç yaşındadır, hangi dizilerde oynamıştır? İşte, Rüzgâr Aksoy hakkında merak edilenler…

kirli sepeti

Kirli Sepeti Yavuz Karakteri Nasıl?

Rüzgâr Aksoy, son dönemde adını Kuruluş Osman ve Ömer gibi izleyiciyi ekranlara kilitleyen dizilerdeki etkileyici performansıyla duyurdu. Şimdi ise Aksoy, Kirli Sepet adlı yeni projede mafya babası Yavuz karakterine hayat verecek. Yavuz'un, Yasemin'in (Bestemsu Özdemir) geçmişten gelen eski sevgilisi olarak dizideki varlığı, izleyicilere merak uyandıracak ve diziye farklı bir heyecan katacak.

kirli sepeti

Rüzgâr Aksoy’un Biyografisi

Rüzgâr Aksoy, 5 Ocak 1981’de İstanbul’da doğdu. Oyunculuk kariyerine 2008 yılında Adanalı dizisiyle başladı. Dizide Ferruh karakterini oynayan Aksoy, daha sonra Serçe dizisinde Devrim, Türkan dizisinde Haydar, Karakol dizisinde Cengiz, Sen de Gitme dizisinde, Annem Uyurken dizisinde Cem, Galip Derviş dizisinde Tayfun, Umutsuz Ev Kadınları dizisinde Mehmet, Ah Neriman dizisinde Arif, Kara Sevda dizisinde Tarık Soydere, Yunus Emre Aşkın Yolculuğu dizisinde Mimberci Hasan, Yüz Yüze dizisinde Ender, Koca Koca Yalanlar dizisinde Osman, Bir Zamanlar Çukurova dizisinde Ercüment, Ramo dizisinde Halef, Arıza dizisinde Balaban ve Kuruluş Osman dizisinde Turgut Bey gibi rollerde yer aldı.

Rüzgâr Aksoy, aynı zamanda sinema oyuncusudur. 2018 yılında Keşif filminde Mehmet, Deliler: Fatih’in Fermanı filminde Fatih Sultan Mehmet, 2021 yılında Kin filminde Yadigar, Belirsiz filminde Garip, Bülbül Neşet Ertaş filminde Mehmet Ali Altın karakterlerini canlandırdı.

Rüzgâr Aksoy, 2023 yılında Yasemin Sancaklı ile evlenmiştir. Çiftin bir oğlu vardır.

kirli sepeti

Rüzgâr Aksoy kaç yaşında?

Rüzgâr Aksoy, 5 Ocak 1981’de doğduğu için 42 yaşındadır.

Rüzgâr Aksoy hangi burç?

Rüzgâr Aksoy, Oğlak burcudur.

Rüzgâr Aksoy nereli?

Rüzgâr Aksoy, İstanbul doğumludur.

Rüzgâr Aksoy boyu kaç?

Rüzgâr Aksoy, 1.83 metre boyundadır.

Rüzgâr Aksoy eşi kim?

Rüzgâr Aksoy, 2023 yılında Yasemin Sancaklı ile evlenmiştir.

Rüzgâr Aksoy çocuğu var mı?

Rüzgâr Aksoy, bir oğul babasıdır.

Rüzgâr Aksoy Instagram hesabı nedir?

Rüzgâr Aksoy’un Instagram hesabı ruzgaraksoy’dur.