Bist 100
9.344,97 1%
DOLAR
30,92 0,01%
EURO
33,56 0,01%
ALTIN
2.012,16 0,01%

Keşfedilmemiş bir cenneti keşfetmeye hazır olun! Dünyanın dört bir yanından bu kanyonu keşfetmek için geliyorlar

Antalya’da daha önce keşfedilmemiş olan bu cennetti keşfetmeyi hazır olun! Doğanın gizemli kollarından birisi olan bu kanyonun sırları tek tek açığa çıkıyor. Tazı Kanyonu ismiyle adlandırılan bu kanyon resmen cennet gibi... 2017'de gezginler tarafından keşfedilmiş bu güzellik 2023 yılında halen daha bir çok gezginin uğrak noktası.

Yayın Tarihi: 30.11.2023 17:30
Güncelleme Tarihi: 30.11.2023 17:30

Keşfedilmemiş bir cenneti keşfetmeye hazır olun! Dünyanın dört bir yanından bu kanyonu keşfetmek için geliyorlar

Antalya’da 2017 yılında gezginler tarafından keşfedilmiş olan kanyon sizleri kendine hayran bırakacak. Keşfedildiği günden bu güne kadar dünyanın dört bir yanından ziyaretçi ağırlamaya devam ediyor. Bilgelik Vadisi olarak da isimlendirilen Tazı Kanyonu, Köprülü Kanyon Milli Parkı’nın içersinde kucaklayıcı kolları arasında yerini alıyor. Kara kulakların çığlıklarını bu kanyonun içersinde duyabilir, tilkilerin patika yollardaki izini sürebilir ve geyiklerle yan yana yürüyebilirsiniz. Yaban hayatının halen daha devam ettiği ve bir çok yaban hayvanına ev sahipliği yapan bu cennet vadi sizlere doğal bir güzellik sunuyor. 

TAZI KANYONU

TAZI KANYONU 

Doğayla iç içe olabileceğiniz, harika manzaralara şahitlik edebileceğiniz Tazı Kanyo'nu yalnızca doğa yürüyüşü olarak kullanılan bir mekan değil. aynı zamanda bir çok fotoğrafçının da rüya nitelikte kareler çekmesine ev sahipliği yapacak bir mekan. Bu kanyonda dilerseniz kamp yapmanıza mümkün. Köprülü Kanyon Milli Parkı, Selge Antik Kenti ve beraberinde Tarihi Oluk Köprüsü gibi etkileyici ziyaret noktaları da bu cennet köşesinin yanlarında yer alıyor. Sizler de hem doğanın hem de tarihin bir arada olacağı mükemmel bir gezi planı yapıyorsanız, muhakkak kanyona yer vermelisiniz. Ek olarak mevsiminde Köprüçay'da rafting yapma imkanından da faydalanabilirsiniz. Dostlarınızla ve sevdiklerinizle farklı bir maceraya atılmak istiyorsanız, muhakkak bu vadideki cennetleri keşfetmeniz gerekiyor.

İki dağın arasında uzanan yaklaşık olarak 4 kilometrelik bu kanyon 30 - 50 metre aralığında genişliğe sahip. Kanyonun duvarları ise 200 - 400 metre yüksekliğinde. Eğer daha önce keşfedilmemiş, kendinizi doğayla içecek hissedeceğiniz, keyifli doğa yürüyüşleri yapacağınız ve doğayı keşfedeceğiniz bir tatil planı yapıyorsanız muhakkak Tazı Kanyonu‘na listenizde yer vermelisiniz.