Bist 100
10.471,32 0%
DOLAR
32,79 1,53%
EURO
35,16 0,53%
ALTIN
2.447,14 2,86%

Kepek sorunu yaşayanlar her duşta deneyecek! Asırlık formül kepeğin kökünü kazıyor

Kepek probleminden şikayetçiyseniz bu saç kürünü mutlaka deneyin! Tüm detaylar haberimizde.

Yayın Tarihi: 12.11.2023 16:49
Güncelleme Tarihi: 12.11.2023 16:49

Kepek sorunu yaşayanlar her duşta deneyecek! Asırlık formül kepeğin kökünü kazıyor

Bu saç kürünü kullanan kuru ve kepekli saçlardan tamamen kurtuluyor! İbn-i Sina önerileri açığa çıktı! Tüm detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

İBN-İ SİNA MUCİZEVİ SAÇ KÜRÜ TARİFİ

Kuru ve kepekli saçlar günlük hayatı epey zorlayabiliyor. İbn-i Sina'nın sağlıkla ilgili yaptığı öneriler günümüzde bile merakla araştırılırken önerdiği saç kürü ortaya çıktı! İbn-i Sina saç ve saç derisine bakım yapmanın önemini kitabında anlatırken sağlıklı beslenmenin ve yeterli su içmenin kepeği azalttığını söylüyor. Saçın en büyük düşmanının stres olduğunu söyleyen İbn-i Sina düzensiz ve hareketsiz yaşamanın saç dökülmesine sebep olduğunu da dile getiriyor.

sağlıklı saçlara sahip olmak için ibn-i sina önerileri

 Saçların sağlıklı olabilmesi için kişilerin yeterli uyku uyuması, düzenli egzersiz yapması ve stresten uzak bir hayat sürdürülmesi gerekiyor. Aynı zamanda lavanta, nane, biberiye gibi çaylar saç derisini sağlıklı şekilde etkiliyor. Doğada yer alan yağlar da yalnızca kepeklenme problemine değil saçta olan birçok probleme iyi geliyor. Saç tellerinin daha hızlı uzaması ve sağlıklı olması için İbn-i Sina Mersin yağı ve Costus yağı önerisinde bulunuyor. Eğer saç dökülmelerinden şikayetçiyseniz Defne yağı önerisi de yapılıyor.