Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Kassam Tugayları'ndan misilleme: En az 8 İsrail askeri öldürüldü

Gazze'de saldırılarına devam eden İsrail ordusuna Kassam Tugayları'ndan yanıt geldi. Mayısın tarlası hazırlayan Kassam Tugayları'nın en az 8 İsrail askerini öldürdüğü bilgisi paylaşıldı.

Yayın Tarihi: 17.06.2024 10:04
Güncelleme Tarihi: 17.06.2024 10:04

Kassam Tugayları'ndan misilleme: En az 8 İsrail askeri öldürüldü

Gazze’de Kurban Bayramı’nda İsrail’in saldırıları devam ederken, İsrail’e karşı Hamas’ın saldırıları da sürüyor. Bayramın ikinci gününde Kassam Tugayları, Güney Gazze’de yer alan Nablusi Kavşağı’nda İsrail askerlerine “ölümcül pusu” isimli bir operasyon düzenledi. Kurulan pusu kayda alınırken, Kassam Tugayları tarafından görüntüler de yayımlandı. 

Görüntülerde Kassam Tugayları, İsrail askerlerini taşıyan zırhlı aracın geçeceği güzergaha patlayıcılar yerleştirerek alanı "mayın tarlası" haline getirdi. Kayıtlarda, İsrail askeri aracının alana yaklaşması, ardından patlayıcıların infilak etmesi ve sonrasında havan toplarıyla ağır bombardımana tutulması yer alıyor.

Pusunun ardından İsrail askerlerinin telaşı ve kurtarma operasyonları da görüntülere yansıdı. Videoda, pusuya düşürülen askerleri kurtarmak ve gelen İsrail askeri araçlarının yerini kamufle etmek için gaz perdesi kullandığı ve ardından ölü ve yaralı askerlerin taşındığı helikopterlerin alana inişi görüldü. 

Operasyon, Kassam Sözcüsü Ebu Ubeyde'nin "Bulundukları her yerde düşmana acı veren darbelerimiz devam edecek." ifadesiyle sona erdi. 

İsrail ağır kayıplar verdi

İsrail ordusu, Kassam Tugaylarının cumartesi günü "Refah'ta karma ve nitelikli operasyon" olarak nitelendirdiği bir başka saldırısında 8 askerinin öldüğünü açıklamıştı. Ancak, ölü sayısının daha fazla olabileceği değerlendiriliyor. İsrail, Gazze'deki operasyonlarında ağır kayıplar verirken, Kassam Tugayları'nın beklenmedik saldırıları karşısında zor durumda kalmaya devam ediyor.