Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Kara dizisi Yağmur kimdir, nereli kaç yaşında? Kara Yağmur'u kim oynuyor?

Show TV’nin yeni dizisi Kara, 21 Aralık’ta izleyiciyle buluştu. Başrollerinde İlker Kaleli, Öykü Karayel paylaştığı dizide, 1998 yılında yaşanan bir cinayetin ardından yolları kesişen iki ailenin çocuklarının aşkını konu alıyor. Peki, Kara dizisindeki Yağmur kimdir? Yağmur karakterini canlandıran Cem Zeynel Kılıç kimdir? İşte merak edilen detaylar.

Yayın Tarihi: 21.12.2023 19:46
Güncelleme Tarihi: 09.01.2024 19:38

Kara dizisi Yağmur kimdir, nereli kaç yaşında? Kara Yağmur'u kim oynuyor?

Kara dizisinde Yağmur kKaraterini, Cem Zeynel Kılıç canlandırıyor. Yağmur, dizide Zeynep’in (Öykü Karayel) abisi ve Rauf’un (Yıldıray Şahinler) oğludur. Annesi Elif’in (Tülin Özen) öldürülmesinden sonra babasıyla arası açılan Yağmur, yurt dışında eğitim görmüş ve başarılı bir avukat olmuştur. Ancak babasının cinayet davasında avukatlığını yapmak için Türkiye’ye dönmüştür. Yağmur, babasına karşı kızgın ve soğuk bir tavır sergilese de aslında onu çok sevmektedir. Aynı zamanda kız kardeşi Zeynep’i de korumaya çalışmaktadır. Yağmur, Kara’nın (İlker Kaleli) Zeynep’e olan ilgisinden rahatsız olur ve onu tehdit eder. Ancak Kara, Yağmur’un babasının cinayetini işleyen adamın oğlu olduğunu öğrenir ve onunla işbirliği yapar. Yağmur, Kara’nın gerçek yüzünü öğrenebilecek midir?

Kara

Cem Zeynel Kılıç Biyografisi

Cem Zeynel Kılıç, 27 Nisan 1978 yılında Erzincan’da doğmuştur. Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur. İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda birçok oyunda rol alan oyuncu, öğrencilik yıllarında birkaç reklam filminde de rol almıştır. Devlet Tiyatroları Sanatçısı olKara 2005 yılından beri görev yapmaktadır. Aynı zamanda yönetmenlik yapan Cem Zeynel Kılıç, tiyatro çalışmaları yanı sıra 2001 yılından itibaren Yılan Hikayesi, Seni Seven Ölsün, Benim Tatlı Yalanım, Aşk Çağırırsan Gelir, Mükemmel Eşleşme, Cezailer gibi çeşitli film ve dizilerde rol almıştır. Son olKara Kara dizisinde Yağmur kKaraterini hayat vermektedir.

Kara

Kara dizisi konusu nedir?

Kara dizisi, 1998 yılında yaşanan bir cinayetin ardından yolları kesişen iki ailenin çocuklarının aşkını konu alıyor. Kara, babasının işlediği cinayet yüzünden yıllarca hapiste kalmış, çıktıktan sonra ise kendini hırsızlık yapKara geçindiren bir adamdır. Zeynep ise cinayetin mağdur ailesinin kızıdır.

Kara dizisi oyuncuları kimlerdir?

Kara dizisinin oyuncu kadrosunda İlker Kaleli, Öykü Karayel, Cem Zeynel Kılıç, Tülin Özen, Yıldıray Şahinler, Mehmet Özgür gibi isimler yer alıyor.