Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Kara dizisi nerede çekiliyor! Kara dizinin çekim yerleri neresi

Show TV’nin yeni dizisi “Kara”, gerçek bir olaydan esinlenerek yazılmış bir aşk hikayesi. Dizinin başrollerinde İlker Kaleli ve Öykü Karayel bulunuyor. Dizinin çekim yerleri ise İstanbul’un farklı semtleridir.

Yayın Tarihi: 21.12.2023 13:13
Güncelleme Tarihi: 09.01.2024 19:48

Kara dizisi nerede çekiliyor! Kara dizinin çekim yerleri neresi

Show TV’nin yeni dizisi “Kara”, 1998 yılında işlenen bir cinayetin ardından yolları kesişen iki ailenin çocuklarının aşkını konu alıyor. Dizinin başrollerinde İlker Kaleli ve Öykü Karayel yer alıyor. Dizinin çekim yerleri ise merak ediliyor. Dizi, İstanbul’un hangi semtlerinde çekiliyor?

Show TV’nin yeni dizisi “Kara”, 21 Aralık Perşembe izleyiciyle buluşacak. Dizinin yapımcılığını Most Production, yönetmenliğini Ender Mıhlar, senaryosunu ise Ayberk Çınar, Murat Can Oğuz ve Aslı Gönülay üstleniyor. Dizinin hikayesi ve oyuncu kadrosu dikkat çekiyor. Dizide, 1998 yılında yaşanan bir cinayetin ardından yolları kesişen iki ailenin çocuklarının aşkı anlatılıyor. Dizinin başrollerinde ise sevilen oyuncular İlker Kaleli ve Öykü Karayel bulunuyor. Dizinin çekim yerleri ise merak ediliyor. Dizi, İstanbul’un hangi semtlerinde çekiliyor?

Dizinin Çekimleri İstanbul’da Yapılıyor

Dizinin çekimleri, İstanbul’da başladı. Dizinin çekim mekanları arasında İstanbul’un farklı semtleri yer alıyor. İlk tanıtım fragmanında, İlker Kaleli’nin önünde durduğu köprü, Haliç Metro Köprüsü’dür. Bu köprü, İstanbul’un tarihi ve güzel semtlerinden Beyoğlu ve Fatih arasında konumlanmıştır. Dizinin çekimlerinde Balat, Beşiktaş, Galata, Beykoz gibi İstanbul'un kKarateristik semtleri de kullanılmaktadır. Bu mekan seçimleri, dizinin hikayesini ve atmosferini güçlendirmek adına İstanbul'un çeşitli ve çekici mekanlarını kullanma stratejisini yansıtmaktadır.

Dizinin Çekim Yerleri Neden İstanbul Seçildi?

Dizinin çekim yerleri neden İstanbul seçildi? Bu sorunun cevabı, dizinin senaryosu ve yapım şirketi ile ilgili. Dizinin senaryosu, İstanbul’un kültürel ve tarihsel zenginliğine uygun bir hikaye anlatıyor. İstanbul, dizinin atmosferine katkı sağlayacak zengin mekanları ve tarihi dokusuyla dikkat çekiyor. Dizinin yapım şirketi olan Most Production ise, İstanbul’da çekim yapmanın maliyetinin daha düşük olması, oyuncuların ve set çalışanlarının İstanbul’da yaşaması gibi pratik sebeplerle bu şehri tercih etmiştir.