Bist 100
9.693,46 1%
DOLAR
32,5 0,08%
EURO
34,78 -0,12%
ALTIN
2.483,97 0,48%

İyi Parti'de istifa depremi! 150 üye istifa edip CHP'ye geçti

İyi Parti seçimlere ittifaksız olarak katılacağını açıklaması akabinde arka arkaya istifalar duyulmaya başladı.

Yayın Tarihi: 24.02.2024 14:45
Güncelleme Tarihi: 24.02.2024 14:45

İyi Parti'de istifa depremi! 150 üye istifa edip CHP'ye geçti

Seçimleri sayılı günler kala Antalya'da İYİ Parti cephesinde arka arkaya istifa depremi yaşanmaya başlandı. Eski ilçe başkanlarının da aralarında yer aldığı 150 İYİ Partili istifa etmesi akabinde düzenlenen törenle CHP'ye dahil oldu.

 Törende yapılan açıklamada istifa eden 150 kişinin Muratpaşa Belediye Başkanı ve CHP adayı Ümit Uysal'ın yanında olacakları belirtildi. İyi Parti geçtiğimiz günlerde 31 Mart seçimlerinde ittifaksız olarak dahil olacağı açıklamasını yapmıştı. Alınan bu karar sonrasında partide arka arkaya istifalar yaşanmaya başladı. 

Geçtiğimiz gün yaşanan istifalara bir yenisi daha dahil oldu. İyi Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Erdal Özçivi Kepez eski başkanı Mesut Yıldırımlar  İyi Parti'nin kurucular üyesi Başak Karataş'ın da içinde bulunduğu 150 üyenin CHP'ye katılma töreni düzenlendi. Düzenlenen törene CHP İl Başkanı da dahil oldu.

 CHP Muratpaşa Belediye Başkan adayı Ümit Uysal, törende yaptığı açıklamasında “Toplumsal beraberlik, beraber düşünme, beraber hayal kurma, iyiliği ve kötülüğü paylaşma, geleceğe umutla bakma, kalkınma, üretme, demokratik yaşam ve dayanışma duygusu tasfiye edilme durumunda. Her gün erozyona uğrayan ortak duyarlılıklara, bu duyarlılıklarımızın her gün aşındırılmasına, insanların otoriter yaklaşımlar içinde bölünmesine, milletimizin birbiriyle konuşamaz hale getirilmesine, milletimizin televizyonlarını dahi ayırmış duruma getirilmesine, birbirini dinleyemez hale getirilmesine ‘Hayır’ diyoruz” dedi.