İsrail saldırılarıyla Gazze'de her 10 dakikada bir çocuk ölüyor

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları durmak bilmiyor. Gazze’deki Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 306 kişinin daha hayatını kaybettiğini, toplam ölü sayısının 10 bin 328’e ulaştığını açıkladı. Ölenlerin 4 bin 237’sinin çocuk, 2 bin 719’unun kadın olduğu belirtildi. Saldırılarda her 10 dakika da 1 çocuk öldürülüyor.

İsrail saldırılarıyla Gazze'de her 10 dakikada bir çocuk ölüyor

İsrail, Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarını artırarak devam ediyor. Gazze’de yaşayan 2 milyon Filistinli, İsrail’in hava, kara ve denizden yaptığı saldırılarda hayatını kaybediyor, yaralanıyor veya evsiz kalıyor. Gazze’deki Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 306 kişinin daha öldüğünü, toplam ölü sayısının 10 bin 328’e ulaştığını duyurdu. Ölenlerin 4 bin 237’sinin çocuk, 2 bin 719’unun kadın olduğu belirtildi.

İsrail’in saldırıları sadece insanları değil, Gazze’nin altyapısını da hedef alıyor. Gazze’de elektrik, su, gıda ve ilaç gibi temel ihtiyaçlar karşılanamıyor. Hastaneler, okullar, camiler ve sığınaklar bombalanıyor. Gazze’ye yardım göndermek isteyen ülkeler ve kuruluşlar, İsrail’in ablukası nedeniyle engelleniyor.

GAZZE’DE İSRAİL’İN KATLİAMI: 10 BİN 328 CAN KAYBI

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları durmak bilmiyor. Gazze’deki Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 306 kişinin daha hayatını kaybettiğini, toplam ölü sayısının 10 bin 328’e ulaştığını açıkladı. Ölenlerin 4 bin 237’sinin çocuk, 2 bin 719’unun kadın olduğu belirtildi.

10 DAKİKADA 1 ÇOCUK ÖLDÜRÜLÜYOR

Birleşmiş Milletler (BM), Gazze’de yaşanan insanlık dramına dikkat çekti. BM, 7 Ekim’den bu yana Gazze’de ortalama her 10 dakikada bir çocuğun öldürüldüğünü, 2 çocuğun da yaralandığını duyurdu. BM, sivillerin korunması gerektiğini vurgulayarak, “Savaş sırasında ortalama her 10 dakikada bir çocuk öldürüldü, 2 çocuk da yaralandı. Çatışma zamanlarında sivilleri korumak bir istek veya ideal değil; ortak insanlığımızın sorumluluğu ve taahhüdüdür. Siviller nerede olursa olsun korunmalı.” dedi.

İSRAİL’İN SALDIRILARI DEVAM EDİYOR

İsrail, 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ne hava, kara ve denizden saldırılarını sürdürüyor. İsrail’in saldırılarında binlerce ev, okul, hastane, cami ve altyapı yıkıldı veya hasar gördü. Gazze’de yaşayan yaklaşık 2 milyon Filistinli, elektrik, su, gıda ve ilaç gibi temel ihtiyaçlardan mahrum bırakıldı. Gazze’deki direniş grupları da İsrail’in saldırılarına karşılık vererek, İsrail’in farklı bölgelerine roketler fırlattı. İsrail’in saldırılarında ölen İsraillilerin sayısı ise 100 civarında.