Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

İsrail saldırıları yoğunlaştırdı: Onlarca ölü ve yaralı var!

İsrail ordusunun Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Gazze kent merkezinin güneybatısına yönelik yoğun saldırıları sonucunda onlarca kişi hayatını kaybetti ve yaralandı. Saldırılar nedeniyle binlerce Filistinli de yerinden oldu.

Yayın Tarihi: 08.07.2024 14:48
Güncelleme Tarihi: 08.07.2024 14:48

İsrail saldırıları yoğunlaştırdı: Onlarca ölü ve yaralı var!

İsrail’in savaş uçakları ve topçu birliklerinin Gazze’nin güneybatısında yer alan Derac, Rimal, Sanayi, Tel el-Hava, Tuffah ve Eski Şehir gibi bölgeleri yoğun bir şekilde bombaladığı öğrenildi. 

İsrail askeri araçlarının Tel el-Hava ve Rimal mahalleleri ile Sanayi bölgesinin eteklerine karadan girerek yoğun ateş açtığı aktarıldı. Öğrenilen bilgilerde bölgede yer alan Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım ve Çalışma Ajansı (UNRWA) merkezine de baskın düzenlediği belirtildi. 

Görgü tanıklarının ifadelerine göre İsrail’in onlarca keskin nişancısı UNRWA genel merkezi yakınında yer alan yüksek binalara konuşlandı. Filistin sağlık kaynakları ise Gazze’ye düzenlenen saldırılarda onlarca kişinin öldüğünü ve yaralandığını kaydetti. Saldırılar sonrasında binlerce Filistinlinin de Gazze’nin kuzeybatısına doğru kaçtığı ve barınak bulamamaları nedeniyle geceyi yollarda geçirdiği öğrenildi. Hatta öyle ki saldırıların yoğunluğu nedeniyle bazılarının bölgeden çıkamadığı ve mahsur kaldığı aktarıldı. 

Sivil Savunma Müdürlüğü ise yaptığı yazılı açıklamada İsrail’in Tuffah bölgesinde içinde insan olan evleri hedef aldığı ve saldırıya hedef olan evlerin enkazlarının altında onlarca ölü ve yaralı olduğu bilgisi paylaşıldı. Bombardımanın devam etmesi nedeniyle ambulans ve sağlık ekiplerinin bölgeye giremediği ve çoğu yaralının yardım beklerken hayatına kaybettiği ifade edildi.