Bist 100
10.397,34 2%
DOLAR
32,3 -0,04%
EURO
35,1 0,42%
ALTIN
2.389,62 -0,56%

İsrail’in zulmü dinmiyor! Mescid-i Aksa’ya giriş yasağı devam ediyor…

İsrail güvenlik güçleri, Filistinlilerin kutsal mekanı olan Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırılarını sürdürüyor. İsrail, son 4 haftadır Mescid-i Aksa’ya girişleri yaş sınırlaması uygulayarak engelliyor. Cuma namazı kılmak isteyen binlerce Müslüman, İsrail askerleri tarafından gaz bombalarıyla dağıtılıyor.

Yayın Tarihi: 10.11.2023 13:04
Güncelleme Tarihi: 10.11.2023 13:04

İsrail’in zulmü dinmiyor! Mescid-i Aksa’ya giriş yasağı devam ediyor…

İsrail, Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırılarının yanı sıra, Mescid-i Aksa’ya girişleri de yasakladı. İsrail, son 4 haftadır Mescid-i Aksa’ya 50 yaşın altındaki erkeklerin girişine izin vermiyor. 

Cuma namazı kılmak isteyen binlerce Müslüman, İsrail askerleri tarafından engelleniyor. İsrail askerleri, Mescid-i Aksa’ya yaklaşan Filistinlilere gaz bombalarıyla müdahale ediyor.

Mescid-i Aksa’ya giriş yasağı, Filistinlilerin yanı sıra İslam dünyasının da tepkisini çekiyor. Filistinliler, Mescid-i Aksa’ya giriş yasağını kırmak için direniş gösteriyor. Filistinliler, Mescid-i Aksa’nın kendilerine ait olduğunu ve İsrail’in saldırılarına boyun eğmeyeceklerini söylüyor.

MESCİD-İ AKSA’YA GİRİŞ YASAĞINA TEPKİLER

İslam ülkeleri ve kuruluşları da İsrail’in Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırılarını ve giriş yasağını kınadı. İslam İşbirliği Teşkilatı, İsrail’in Mescid-i Aksa’nın statüsünü değiştirmeye çalıştığını ve uluslararası hukuku ihlal ettiğini belirtti. İslam İşbirliği Teşkilatı, uluslararası toplumu İsrail’in saldırılarına son vermesi için baskı yapmaya çağırdı.