İsrail’in vahşeti sınır tanımıyor! Gazze’de çocuk hastanesini bombaladı

İsrail ordusu, Gazze Şeridi’nde sürdürdüğü saldırılarda masum sivilleri hedef almaya devam ediyor. İsrail savaş uçakları, Gazze’nin en büyük çocuk hastanesi olan Rantisi İhtisas Çocuk Hastanesi’ni bombaladı. Saldırıda hastanede büyük hasar meydana geldi. Hastanede tedavi gören çocuklar ve sağlık personeli büyük panik yaşadı.

İsrail’in vahşeti sınır tanımıyor! Gazze’de çocuk hastanesini bombaladı

İsrail ordusu, Gazze Şeridi’nde 7 Ekim’den beri devam eden saldırılarında sivil yerleşim yerlerini, okulları, camileri, medya kuruluşlarını ve sağlık tesislerini hedef alıyor.

İsrail savaş uçakları, gece saatlerinde Gazze’nin en büyük çocuk hastanesi olan Rantisi İhtisas Çocuk Hastanesi’ne doğrudan saldırı düzenledi.

Saldırıda hastanenin bodrum katında ve bazı bölümlerinde büyük yangınlar çıktı. Hastanede tedavi gören çocuklar ve sağlık personeli büyük panik yaşadı. Saldırıda ölen ya da yaralanan olup olmadığı henüz bilinmiyor. Gazze’de tam bir insanlık dramı yaşanıyor.

GAZZE’DEKİ SAĞLIK SİSTEMİ ÇÖKTÜ

İsrail ordusunun Gazze Şeridi’ndeki saldırıları, zaten yetersiz olan sağlık sisteminin çökmesine neden oldu. Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail’in Gazze’deki en büyük sağlık tesisi olan Şifa Hastanesi’nin avlusunu da hedef aldığını duyurdu.

Saldırıda 2’si ağır 4 kişinin yaralandığını belirten Bakanlık, binlerce yaralı ve sivilin bulunduğu hastanenin hedef alınmasının çok tehlikeli bir adım olduğunu vurguladı.

Ayrıca İsrail ordusu, Gazze’nin kuzeyindeki El-Avde ile Endonezya Hastanesi’nin çevresini de bombaladı.

Saldırılarda gönüllü bir sağlık görevlisinin yaralandığı, Kızılay’a ait iki ambulansın da hizmet dışı kaldığı bildirildi.

Filistin Kızılayı, uluslararası topluma “büyük bir felaket” yaşanmadan önce tıbbi malzeme ve yakıt sağlamak için acil müdahale çağrısında bulundu.

gazze

GAZZE’DE İNSANLIK DRAMI YAŞANIYOR

İsrail ordusunun Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları, 7 Ekim’den bu yana devam ediyor. Saldırılarda şu ana kadar bin 412'si çocuk, 2 bin 918'i kadın olmak üzere 10 bin 812 Filistinli öldürüldü, 26 bin 905 kişi yaralandı.

 Gazze Şeridi’nde 2 milyondan fazla Filistinli, İsrail’in ablukası altında zor şartlarda yaşam mücadelesi veriyor.

Gazze’de elektrik, su, gıda, ilaç ve yakıt sıkıntısı yaşanıyor. Gazze’de yaşayan Filistinliler, İsrail’in saldırılarına karşı direniş gösteriyor.

Filistinliler, uluslararası toplumdan İsrail’in saldırılarına son vermesi için baskı yapmasını istiyor.

İsrail ordusu, Gazze Şeridi’nde sürdürdüğü saldırılarda masum sivilleri hedef almaya devam ediyor.