Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

İsrail’in Lübnan’a saldırısında ilk kez 1 asker öldü

İsrail ordusu, Lübnan’ın güneyindeki Kefrkilla beldesinde Lübnan ordusuna ait bir noktayı topçu atışıyla vurdu. Saldırıda 1 Lübnan askeri şehit oldu, 3 asker de yaralandı. Bu, İsrail’in Lübnan’a yönelik saldırılarında ilk kez bir Lübnan askerinin öldüğü olay oldu.

Yayın Tarihi: 05.12.2023 17:53
Güncelleme Tarihi: 05.12.2023 17:53

İsrail’in Lübnan’a saldırısında ilk kez 1 asker öldü

İsrail ordusu, Lübnan’ın güneyindeki sınır bölgesine saldırmaya devam ediyor. İsrail güçleri, dün sabah saatlerinde Lübnan’ın güneyindeki Kefrkilla beldesi yakınında Lübnan ordusuna ait bir noktayı topçu atışıyla hedef aldı. Saldırıda 1 Lübnan askeri şehit düştü, 3 asker de yaralandı.

Lübnan resmi ajansı NNA’nın haberine göre, saldırı sonrası Lübnan ordusu X sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Açıklamada, İsrail saldırısında 1 askerinin şehit olduğu, 3’ünün de yaralandığı duyuruldu.

İsrail ordusunun Lübnan’ın güneyine yönelik düzenlediği saldırıda ilk kez bir Lübnan askeri hayatını kaybetti. Bu, İsrail-Lübnan sınırında 8 Ekim’den bu yana İsrail ordusu ile Hizbullah arasında yaşanan çatışmaların yeni bir boyut kazandığını gösteriyor.

gazze

İSRAİL-LÜBNAN SINIRINDA GERİLİM TIRMANIYOR

İsrail-Lübnan sınırında 8 Ekim’den bu yana İsrail ordusu ile Hizbullah arasında karşılıklı saldırılar yaşanıyor. Bu saldırılarda 89 Hizbullah mensubu ve 6 İsrail askeri öldü.

İsrail ordusu, Lübnan’ın güneyindeki Hizbullah’ın kontrolündeki bölgelere hava, kara ve denizden saldırılar düzenliyor. İsrail ordusu, Hizbullah’ın roket ve füze depolarını, komuta merkezlerini, iletişim hatlarını ve sınır geçiş noktalarını hedef alıyor.

Hizbullah Hareketi de İsrail’in saldırılarına karşılık veriyor. Hizbullah, Lübnan’ın güneyinden İsrail’e ait sınır üzerinde bulunan askeri noktaları roket ve füze atışlarıyla vuruyor. Hizbullah, İsrail’in saldırılarını durdurması için koşullar öne sürüyor.