İsrail'in keskin nişancıları hastaneyi vurdu! Ölü ve yaralılar var

İsrail'in GazzeYi 7 Ekim'den beri vurmaya devam ediyor. İsrail ordusunun keskin nişancıları, Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Kudüs Hastanesi’ne ateş açtı. Saldırıda hastanede sığınan bir Filistinli öldü, 20 kişi yaralandı. Filistin Kızılayı, İsrail’in saldırılarını kınadı.

İsrail'in keskin nişancıları hastaneyi vurdu! Ölü ve yaralılar var

Gazze Şeridi’nde İsrail’in 35 gündür devam eden saldırıları, sivil halkın yaşamını cehenneme çeviriyor. İsrail ordusu, abluka altındaki Gazze’nin kuzeyindeki Kudüs Hastanesi’ni hedef aldı. Keskin nişancıların açtığı ateş sonucu hastanede sığınan bir Filistinli hayatını kaybetti, 20 kişi ise yaralandı.

HASTANE ÇEVRESİNDE ŞİDDETLİ ÇATIŞMALAR

Filistin Kızılayı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Kudüs Hastanesi çevresinde şiddetli çatışmalar yaşandığını belirtti. Açıklamada, İsrail ordusunun keskin nişancılarının Kudüs Hastanesi’ne ateş açtığı ifade edildi.

Filistin Kızılayı, İsrail keskin nişancılarının ateş açması sonucu hastanede sığınan Filistinlilerden birinin öldüğünü, 20 kişinin ise yaralandığını kaydetti. Yaralıların durumunun ağır olduğu ve hastanenin elektrik, su ve yakıt sıkıntısı çektiği bildirildi.

İSRAİL’İN SAVAŞ SUÇU

Filistin Kızılayı, İsrail’in saldırılarını kınayarak, uluslararası toplumu harekete geçmeye çağırdı. Filistin Kızılayı, İsrail’in hastaneleri, okulları, camileri ve sivil yerleşimleri bombalamasının savaş suçu olduğunu vurguladı.

Filistin Kızılayı, bu sabah yaptığı açıklamada, İsrail güçlerinin sabahın erken saatlerinde Kudüs Hastanesi yakınındaki Tel el-Hava bölgesini şiddetli bir şekilde bombaladığını bildirmişti.

GAZZE’DE İNSANİ FELAKET

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları, 7 Ekim’den bu yana devam ediyor. Saldırılarda 11 bini aşkın Filistinli hayatını kaybetti, on binlece kişi yaralandı. Gazze’de 2 milyondan fazla kişi evsiz kaldı, temel ihtiyaç malzemeleri tükenmek üzere.

Gazze’de özellikle çocuklar, kadınlar ve yaşlılar ölüm kalım savaşı veriyor. İsrail’in saldırılarında 5 bine yakın çocuk öldü, binlercesi yaralandı. Gazze’de çocuklar, her an ölüm korkusuyla yaşıyor.