Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

İsrail’den Lübnan’a tarihi özür: Hizbullah’ı vururken askeri öldürdü!

İsrail, Lübnan sınırında Hizbullah’ın mevzilerine düzenlediği hava saldırısında yanlışlıkla bir Lübnan askerini öldürdüğünü kabul etti. İsrail ordusu, nadiren görülen bir şekilde özür diledi. Lübnan halkı ise İsrail’in saldırılarını kınadı.

Yayın Tarihi: 06.12.2023 16:23
Güncelleme Tarihi: 06.12.2023 16:23

İsrail’den Lübnan’a tarihi özür: Hizbullah’ı vururken askeri öldürdü!

İsrail, Lübnan sınırında terör örgütü Hizbullah’a yönelik hava saldırısı düzenledi. Ancak saldırıda bir Lübnan askeri de hayatını kaybetti. İsrail ordusu, bu olayın ardından bir açıklama yaparak özür diledi.

Times of Israel gazetesi, bu gelişmeyi ‘İsrail ordusu, Lübnanlı askerin saldırıda öldürülmesinin ardından nadir görülen bir özür yayınladı’ başlığı ile okurlarına duyurdu.

Açıklamada, hedefin Lübnan ordusu değil, Hizbullah güçleri olduğunun altı çizildi ve ‘IDF olaydan dolayı üzgün ve olay soruşturulacak’ denildi.

HİZBULLAH’IN SALDIRILARINA MİSİLLEME

İsrail ordusu, saldırının Hizbullah’ın son günlerde İsrail topraklarına düzenlediği roket saldırılarına misilleme olarak yapıldığını belirtti.

lübnan

İsrail ordusu, Hizbullah’ın Lübnan’ın güneyindeki sivil yerleşimlere roket atarak İsrail’e saldırdığını ve bunun kabul edilemez olduğunu vurguladı. İsrail ordusu, Hizbullah’ın saldırılarını durdurması için Lübnan hükümetine çağrıda bulundu.