Bist 100
10.771,36 0%
DOLAR
32,82 0,04%
EURO
35,24 -0,18%
ALTIN
2.437,21 -1,62%

İsrail’de Müslümanlara ırkçılık skandalı: Belediye başkan yardımcısı Gazzelileri toplu mezara atmak istedi

İsrail Gazzelilere yönelik saldırılarının yanı sıra ırkçı söylemlerle de topa tutuyor. İsrail’in Kudüs Belediye Başkan Yardımcısı Arieh King, sosyal medyada yaptığı paylaşımla Gazzelilere ve Müslümanlara yönelik ırkçı ve nefret dolu sözler sarf etti. King, “İnsan değiller.” dediği Gazzelilerin askeri buldozerlerle canlı canlı gömülmesini önerdi.

Yayın Tarihi: 09.12.2023 11:46
Güncelleme Tarihi: 09.12.2023 11:46

İsrail’de Müslümanlara ırkçılık skandalı: Belediye başkan yardımcısı Gazzelileri toplu mezara atmak istedi

İsrail’in fanatik Yahudi siyasetçilerinden biri olan King, X adlı sosyal medya platformunda skandal bir paylaşımda bulundu. King, İsrail ordusunun Gazze’de ele geçirdiği ve çıplak, elleri ve gözleri bağlı halde tuttuğu silahsız insanların fotoğrafını paylaşarak onları “İnsan değiller.” ve “Müslüman Naziler” diye aşağıladı.

King, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını da savunarak “Hızımızı artırmamız lazım.” dedi.

King, “Benim kararım olsa, D-9 tipi askeri buldozerlerle bu kişileri diri diri toprağa gömerdim.” diyerek Gazzelilere karşı insanlık dışı bir plan ortaya koydu. King, Gazzelilere “karınca” adını vererek onları hayvandan bile aşağı gördüğünü belirtti.

King, “Onlar insan değil, hatta insanımsı hayvan bile değiller. İnsanlık dışılar ve onlara bu şekilde davranılması gerekiyor.” diyerek ırkçı söylemlerine devam etti.

TEVRAT’TAN ALINTI YAPTI, MÜSLÜMANLARI NAZİLERLE BİR TUTU

King, paylaşımında Tevrat’ın Tesniye (25:19) kitabından da alıntı yaparak “Tanrınız Rab mülk edinmek için miras olarak size vereceği ülkede sizi çevrenizdeki bütün düşmanlardan kurtarıp rahata kavuşturunca, Amalekliler’in anısını gökler altından sileceksiniz. Bunu unutmayın!” ifadelerini kullandı.

King, Tevrat’ta İsrailoğullarının düşmanları olarak tanımlanan Amalekliler’i Müslümanlara benzeterek “Yüzlerce Amalekli, Müslüman-Nazi sizce ne cezaya çarptırılmalı?” diye sordu.

King, bir sosyal medya kullanıcısının, “Sonun Lahey’de (Uluslararası Ceza Mahkemesi) bitecek.” şeklindeki tepkisine de “Neden? Naziler öldürdüğümüz için mi?” diyerek cevap verdi.

King’in paylaşımı, X’in topluluk kurallarını ihlal ettiği için kısa süre sonra silindi.

KİNG’İN PAYLAŞIMI GAZZE’DEKİ VAHŞETİN BİR YANSIMASI

King’in yaptığı paylaşım, İsrail’in Gazzelilere ve Müslümanlara karşı beslediği ırkçı ve nefret dolu duyguların bir yansımasıdır. King, insan haklarına, uluslararası hukuka ve ahlaka aykırı bir şekilde Gazzelilerin katledilmesini veya toplu mezara atılmasını istemektedir. Bu, sadece King’in değil, İsrail’in de gerçek yüzünü ortaya koymaktadır.

King, Tevrat’tan alıntı yaparak, kendisini ve İsrail’i Tanrı’nın seçilmiş halkı olarak görmekte ve diğer halkları düşman olarak nitelendirmektedir.

King, Müslümanları Nazilerle bir tutarak, tarihi çarpıtmakta ve İsrail’in işlediği suçları meşrulaştırmaya çalışmaktadır.

King’in paylaşımı, İsrail’in Gazzelilere ve Müslümanlara karşı yürüttüğü soykırım politikasının bir parçasıdır.

 King, sadece bir belediye başkan yardımcısı değil, aynı zamanda İsrail’in işgal altındaki Doğu Kudüs’teki Yahudi yerleşimcilerin liderlerinden biridir.

King, Kudüs’ün Arap mahallelerindeki evleri gasp etmek, Filistinlileri zorla göç ettirmek ve Yahudileştirmek için çalışmaktadır.

King, Kudüs’ün tarihi, kültürel ve dini kimliğini yok etmeye çalışan bir ırkçıdır.