Bist 100
9.374,2 0%
DOLAR
31,1 0,18%
EURO
33,69 0,18%
ALTIN
2.022,85 0,02%

İsrail’de ırkçı milletvekilinden Gazze’ye soykırım çağrısı: Gazze yeryüzünden silinmeli

İsrail’de iktidardaki Likud partisi milletvekili Galit Distel Atbaryan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Gazze’yi yeryüzünden silmek gerektiğini söyledi. Atbaryan, Filistinlileri “canavar” ve “Nazi” olarak nitelendirerek etnik temizlik çağrısı yaptı.

Yayın Tarihi: 02.11.2023 16:20
Güncelleme Tarihi: 02.11.2023 16:20

İsrail’de ırkçı milletvekilinden Gazze’ye soykırım çağrısı: Gazze yeryüzünden silinmeli

İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları 27. gününde devam ederken, İsrail’de ırkçı söylemler de artıyor. İsrail’de iktidardaki Likud partisi milletvekili Galit Distel Atbaryan, X sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Gazze’yi yeryüzünden silmek gerektiğini savundu.

FİLİSTİNLİLERİ “CANAVAR” VE “NAZİ” OLARAK TANIMLADI

Atbaryan, paylaşımında İsraillilere, “Birbirinizden nefret etmeyin. Canavarlar sizden yeterince nefret ediyor. Düşmandan nefret edin. Canavarlardan nefret edin.” şeklinde seslendi. Ardından da şu ifadeleri kullandı:

“İç çekişmenin en ufak bir kırıntısı, çıldırtıcı derecede aptalca bir enerji israfıdır. Bu enerjiyi tek bir şeye yatırın; Gazze’nin tamamını yeryüzünden silmek. Gazzeli canavarlar ya güneydeki çitlere gidecek ve Mısır topraklarına girmeye çalışacak ya da ölecekler. Gazze yeryüzünden silinmeli.”

Atbaryan, işgal altındaki Batı Şeria’daki Filistinlileri de “Naziler” olarak tanımlayarak onlar için “ateş ve duman” diledi.

Ayrıca “İntikamcı ve zalim bir İsrail ordusuna ihtiyaç var. Daha azı ahlaka aykırıdır. Tamamen etik dışıdır.” yorumunu yaptı.