Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

İrem Derici'nin iddiaları sonrası ayrılık yaşayan 2. Sayfa Magazin neden ayrıldı?

18 yıllık magazin programı 2.Sayfa sona erdi. Gülşen Yüksel ekranlara elveda dedi. Müge Dağıstanlı ise yeni programıyla devam edecek. İki sunucu duygusal bir veda konuşması yaptı.

Yayın Tarihi: 29.12.2023 14:00
Güncelleme Tarihi: 29.12.2023 19:40

İrem Derici'nin iddiaları sonrası ayrılık yaşayan 2. Sayfa Magazin neden ayrıldı?

2.Sayfa Son Buldu…Gülşen Yüksel Ekranlara Elveda Dedi

Televizyonun en sevilen ve en köklü magazin programı olan 2.Sayfa, sürpriz bir kararla sona erdi. 18 yıldır Müge Dağıstanlı Erdoğan ile birlikte programı sunan Gülşen Yüksel Salt, ekran macerasını noktaladı. Müge Dağıstanlı ve Gülşen Yüksel, bugün son defa birlikte seyirciyle buluştu.

İrem Derici 2. Sayfa Magazin ile ilgili Bazı İddialarda Bulunmuştu

İrem Derici, katıldığı bir programda yıllarca birlikte çalışan kişiler ile ilgili üstü kapalı imalarda bulundu. "Ama ikisi şer birliği yani. Manavlardan yaşça küçük olan manav, yaşça büyük olan manavı 1,5-2 yıldır çok pis dolandırıyormuş." Ve şu an manavlardan bir tanesi Amerika'ya yerleşme planı yapıyor. Öbür manav mağdur. Manavlar birliliğine gidiyor, 'Ee ben ne yapacağım?' diyor. 'Bu manavı nasıl yapacağım, yeni manav mı açsam ben? Bu manavın isim hakları kimde?' diyor. Büyük bir manavlar patronu var... Bence anlaşıldı biraz. Bu manavlar ünlüleri üzdüler. Gel git ünlülerin arkasından at, tut...' İrem Derici’nin bu sözleri kısa süre içinde gündeme bomba gibi düştü ve sözü edilen kişilerin uzun zamandır birlikte magazin programı yapan Gülşen Yüksel ve Müge Dağıstanlı olduğu öne sürüldü. İkili ise yaptıkları canlı yayında bu iddiaları kesin bir dille reddetti. 

‘KARDEŞİMİ SİZE EMANET EDİYORUM’

Gülşen Yüksel, seyirciye yeni yıl temennileriyle veda etti:

“2024 hepimizin yılı olsun. Sağlıklı, mutlu, bereketli bir yıl diliyorum. Yeni umutlar, yeni başarılar, yeni heyecanlar getirsin. 2024’e biz de yeni işler, yeni projeler, yeni maceralarla giriyoruz. 2. Sayfa ekranlara elveda derken; kardeşim Müge ‘Aramızda Kalmasın’ programıyla sabah kuşağında yerini alacak. Burada yan yana olmasak da biz hep birlikteyiz. Dostluğumuz sonsuza kadar. Bunu her fırsatta da dile getiriyoruz. Bu ekranda kardeşimi sizlere emanet ediyorum. Hoşçakalın…”

‘SADECE KISA BİR MOLA’

Müge Dağıstanlı da 18 yıllık partnerine duygusal bir şekilde uğurladı:

“18 yılı burada anlatmam imkansız. 18 yıl önce bir yaz günü bir işe giriştik. Adını da 2. Sayfa koyduk. Sorsaydınız ki ‘bu kadar büyük olacak, bu kadar etkili olacak mı?’ diye hiç böyle planlarımız, hedeflerimiz yoktu. Zamanla kariyer, başarı ve 100’e yakın ödül kazanırken biz bunun içine kardeşliği, dostluğu, sırdaşlığı da ekledik. Bunlar para, kariyer ve reytingden çok daha kıymetli şeylerdi. Bu kadar sevilmenin nedeni de sizin bize verdiğiniz değerdi… Bize büyüklerimiz ‘öyle şeyler yapın ki, düşmanlarınız bile size saygı duysun’ dedi. Gülşen hep ‘Müge öyle bir şey yapalım ki, zirvede veda edelim’ diyordu. Gülüyorduk… Şimdi geldiğimiz noktayı magazin televizyon gazeteciliği adına zirve olarak görüyorum. Zirvede veda edelim diyorduk, o gün bugünmüş… Ama veda ettiğimiz yok. Gülşen kısa bir ara verdi. Bunu uzun bir süre önce söyledi. Aramızdaki dostluk bağı asla kopmayacak. Sadece kısa bir ara efendim. Hoşçakalın…”

Müge Dağıstanlı, 2024’te ‘Aramızda Kalmasın’ programıyla ekranlara dönecek. Dağıstanlı’ya gazeteci Ali Eyüboğlu katılacak.

Gülşen Yüksel'in ayrılığı sonrasında  gözler İrem Derici'ye çevrildi. Güzel şarkıcı ise Instagram hesabından manidar bir paylaşım yaptı. Demet Akalın'ın İlahi Adalet şarkısını paylaşarak "Kaldır ellerini" notunu yazdı.

İrem Derici'nin iddiaları sonrası ayrılık yaşayan 2. Sayfa Magazin neden ayrıldı?