Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

İngiltere Kilisesi liderinden ateşkes çağrısı: Kanlı çatışmaya son verin

İngiltere Kilisesi’nin en kıdemli piskoposu ve Anglikan Kilisesi’nin ruhani lideri Canterbury Başpiskoposu Justin Welby, İsrail ile Filistin arasındaki kanlı çatışmaya son verilmesi için acil bir ateşkes çağrısında bulundu. Welby, Gazze’de binlerce masum insanın öldürüldüğünü, İsrail’de ise yüzlerce ailenin rehinelerin serbest bırakılması için yalvardığını söyledi.

Yayın Tarihi: 14.11.2023 12:24
Güncelleme Tarihi: 14.11.2023 12:24

İngiltere Kilisesi liderinden ateşkes çağrısı: Kanlı çatışmaya son verin

İsrail ile Filistin arasındaki kanlı çatışmaya son verilmesi için tüm dünyadan sesler yükselirken, İngiltere Kilisesi’nin en kıdemli piskoposu ve Anglikan Kilisesi’nin ruhani lideri Canterbury Başpiskoposu Justin Welby de bu seslere katıldı. Welby, dün genel rahipler meclisinde yaptığı konuşmada, üç hafta önce Kudüs’ü ziyaret ettiğini ve tarihlerinde ilk kez bir araya gelerek insani ateşkes çağrısında bulunan Hıristiyan liderlere destek verdiğini söyledi.

Welby, dün genel rahipler meclisinde yaptığı konuşmada, üç hafta önce Kudüs’ü ziyaret ettiğini ve tarihlerinde ilk kez bir araya gelerek insani ateşkes çağrısında bulunan Hıristiyan liderlere katıldığını belirtti.

 Welby, “Bu çağrıyı bugün yenilenmiş bir aciliyetle ve daha da güçlü bir şekilde tekrarlıyorum. Bu kan dökümeye son verilmeli, rehineler serbest bırakılmalı ve yardımlar Gazze’de çok ihtiyaç içinde olanlara ulaşmalı” dedi.

Welby, çatışmalara askeri veya siyasi bir çözüm bulunamayacağını, ancak ateşkes çağrısının pek çok dine mensup olan ve hiçbir inanca sahip olmayan insanlardan duyduğu ahlaki bir çığlık olduğunu vurguladı. Welby, “Öldürmeler durmalı” diye ekledi.