İneğe içki zorbalığı: 4 gencin akıl almaz eylemi

Sakarya’nın Akyazı ilçesinde bir ineğe içki içiren 4 gencin görüntüleri sosyal medyada büyük tepki topladı. Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı, hayvanlara işkence yapan şüphelilerin yakalanması için harekete geçti. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

İneğe içki zorbalığı: 4 gencin akıl almaz eylemi

Sakarya’nın Akyazı ilçesinde bir ineğe içki içiren 4 gencin yaptığı vahşet, sosyal medyada büyük infial yarattı. 

Olay, Akyazı ilçesine bağlı Yazılıgürgen Mahallesi’nde meydana geldi. Hayvan alım-satım işiyle uğraşan E.B., İ.A., Ö.B. ve R.B., bir ineğe içki içirip işkence ettikleri o anları cep telefonuyla videoya çekti. Ardından da görüntüleri sosyal medyada paylaştı. Görüntülerde, ineğin ağzına içki şişesi sokan gençlerin, hayvana eziyet ettikleri görüldü.

SAVCILIK DEVREYE GİRDİ

Görüntülerin sosyal medyada yayılmasının ardından, hayvanseverler ve vatandaşlar duruma tepki gösterdi. Bazı vatandaşlar, olayı savcılığa şikayet etti.

 Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı da olayla ilgili soruşturma başlattı. Başsavcılıktan yapılan açıklamada, olayın Hayvanları Koruma Kanunu çerçevesinde suç teşkil ettiği belirtildi.

Açıklamada, "Olayın Hayvanları Koruma Kanunu çerçevesinde suç teşkil etmesi nedeniyle ivedi olarak soruşturmaya başlanılmış, soruşturma çerçevesinde verilen talimatlar doğrultusunda olaya ilişkin gerekli araştırma yapılarak, olayı gerçekleştirdiği tespit edilen şüpheliler E.B., İ.A. Ö.B. ve R.B.’nin yakalanıp mevcutlu olarak Akyazı Cumhuriyet Başsavcılığında hazır edilmesi talimatı verilmiş, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğüne de idari yönden gereğine tevessül edilmesi hususunda gerekli bilgilendirme yapılmıştır."