Bist 100
10.471,32 0%
DOLAR
32,79 1,53%
EURO
35,16 0,53%
ALTIN
2.447,14 2,86%

İDO, Ege Adaları’na yelken açıyor: Sığacık’tan Samos’a vizesiz yolculuk başlıyor

Türk vatandaşlarının Yunan adalarına vizesiz seyahat etmesinin önünü açan kararın ardından İDO, yeni yılda Ege Denizi’nde Sığacık Teos Marina-Samos seferlerine başlıyor. Marmara ve Akdeniz’deki deneyimini Ege’ye taşıyan İDO, hızlı deniz otobüsleri ile kısa sürede ve konforlu bir şekilde adalara ulaşım imkanı sunuyor.

Yayın Tarihi: 14.12.2023 16:57
Güncelleme Tarihi: 14.12.2023 16:57

İDO, Ege Adaları’na yelken açıyor: Sığacık’tan Samos’a vizesiz yolculuk başlıyor

Türkiye ile Yunanistan arasında vize uygulamasının kaldırılması, Ege Adaları’na seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları için büyük bir fırsat oldu. Bu fırsatı değerlendirmek isteyen İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO), yeni yılda Ege Denizi’nde Sığacık Teos Marina-Samos seferlerine başlıyor. İDO, Marmara Denizi’ndeki 36 yıllık deneyimini, Akdeniz’deki başarılı seferlerinin ardından Ege’ye de taşıyor.

EGE ADALARI’NA HIZLI VE GÜVENLİ ULAŞIM

İDO, Ege Adaları’na ulaşım süresini kısaltmak ve yolcularına güvenli, hızlı ve konforlu bir yolculuk deneyimi sunmak için 449 kişi kapasiteli hızlı deniz otobüsleri ile seferler düzenliyor. İDO, nisan ayında başlamayı planladığı seferlerle Sığacık Teos Marina-Samos arasını 1 saate düşürüyor. İDO, Ege Adaları’ndaki ilk gemisiyle başlayacağı seferlerini ilerleyen dönemde farklı adalara da genişletmeyi hedefliyor.

ege adaları

TEOS MARİNA’DAN TAM DESTEK

İDO, Ege Adaları’na açılmasında iş birliği yaptığı Teos Marina Genel Müdürü Faruk Günlü’ye desteklerinden dolayı teşekkür ediyor. Teos Marina, İzmir merkeze 50 kilometre mesafede olup ulaşımı kolay bir konumda bulunuyor. Teos Marina içinde bağlı bulunan Samos Feribotuna 100 metre mesafede indirimli park hizmeti, yolcu salonunda Setur Duty Free hizmeti bulunuyor. Teos Marina, yolcularına konaklama ve yeme-içme hizmetinin de dahil olduğu tur paketleri sunuyor.

VİZE UYGULAMASININ KALDIRILMASI TALEBİ ARTIRACAK

 Türk vatandaşlarının 10 Yunan adasına 7 gün vizesiz seyahat etmesi imkanının sağlanması, Ege Adaları’na olan ilgiyi artıracak. İDO, markasına olan güven nedeniyle sefer düzenlediği adalar yanında düzenlemedikleri için de satış sistemini geliştirerek farklı destinasyonlarda da acenteler ile iş birlikleri hedefliyor.

adalar

İDO, Ege Adaları’na seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları için yeni bir alternatif sunuyor. İDO, hızlı deniz otobüsleri ile kısa sürede ve konforlu bir şekilde adalara ulaşım imkanı sağlıyor. İDO, Ege Adaları’na açılmasında iş birliği yaptığı Teos Marina’nın desteğiyle yolcularına tam bir hizmet paketi sunuyor. İDO, vize uygulamasının kaldırılması sonrası talebin artacağını öngörüyor ve farklı adalara da seferler düzenlemeyi planlıyor.