Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Hizbullah Hareketi İsrail sınır hattına füzelerle saldırdığını açıkladı!

Hizbullah Hareketi, Lübnan’ın güneyinde İsrail’in sınır hattında yer alan askeri hedeflere saldırı düzenledi.

Yayın Tarihi: 14.06.2024 17:39
Güncelleme Tarihi: 14.06.2024 17:39

Hizbullah Hareketi İsrail sınır hattına füzelerle saldırdığını açıkladı!

Lübnan resmi ajansı NNA tarafından yapılan yeni bir açıklamada Hizbullah’ın İsrail’e yönelik saldırıları aktarıldı. Lübnan’a ait olup İsrail işgalindeki Kafe Şubaa Tepeleri’nde yer alan Ramsa ve es-Smaki askeri mevzilerinin güdümlü füzeler ile vurulduğu aktarıldı. 

Hizbullah tarafından yapılan açıklamalarda İsrail askerlerinin toplanma noktası olan Hale Varde bölgesi ile Metula yerleşim biriminde 3 kez farklı zaman aralıklarıyla füze saldırısı gerçekleştirildiği kaydedildi. Hizbullah tarafından Biram askeri üssüne roket fırlatıldığı aktarılırken, gözetleme cihazlarının da bulunduğu Cel el Deyr ile Misgav Am üssüne de yine uygun silahlarla saldırıda bulunulduğu belirtildi. 

İsrail karşılık verdi! 

NNA, İsrail ordusunun topçu atışlarıyla saldırılara karşılık verdiğini aktardı. Aktarılanlara göre İsrail ordusu, topçu atışlarıyla Deyr Mimas ile Kfarkilla belgeleri arasındaki bölgeyi hedef alarak topçu atışı gerçekleştirdi. 

İsrail devlet televizyonu KAN ise yaptığı haberlerde Lübnan’dan Avivim yerleşim birimine doğru 2 adet güdümlü füze fırlatıldığını kaydetti. Herhangi bir can kaybı olmadığını açıklayan İsrail, bazı bölgelerde yangın çıktığını aktardı.