İnstagram Hikayeleri Nasıl İndirilir

İnstagram Hikayeleri Nasıl İndirilir

İnstagram hikayeleri ve Instagram Story nasıl indirilir sorusu uygulamanın kendi içerisinde barındırdığı bir özellik olmaması sebebiyle kullanıcılar tarafından sıklıkla sorulmaktadır. Uygulama tarafından geliştirilmiş olan hikâye paylaşımları, kullanıcılar tarafından sıklıkla kullanılırken, beğenilen ve ilgi çeken hikâyelerde telefona kaydedilmek istenmektedir.
İnstagram, bakıldığında sosyal medya kullanıcılarının beğeniyle ve yoğunlukla kullandığı birçok farklı özelliği kendi bünyesine eklemeyi tercih etmektedir. Uzun yıllar Snapchat uygulaması tarafından kullanılan hikâye paylaşma özelliği de bu kapsamda Instagram bünyesine kazandırılan bir özelliktir. Kullanıcıların anlık olarak durumlarını, düşüncelerini ve bulundukları ortamı paylaşabilmelerine olanak sağlamaktadır. Yapılan paylaşımlar üzerinden de birçok farklı özelliğin kullanılabiliyor olması insanların ilgisini çekerken, 24 saatlik süre sonrasında otomatik olarak siliniyor olması da kullanıcıları rahatlatmaktadır. Bu doğrultuda bakıldığında büyük bir kullanım hacmine sahip olması, instagram hikayeleri nasıl indirilir benzeri soruların gündeme sıklıkla gelmesine sebep olmaktadır.

İnstagram Hikâyeleri Nasıl İndirilir ?

İnstagram hikâye indirme konusunda bakıldığında birçok mobil uygulama bulunmaktadır. Bu mobil uygulamaların birçoğu sağladıkları hizmeti hesaba giriş yapma şartıyla gerçekleştirmektedir. Hesaba giriş yapma konusunda ise kullanıcıların birçoğunun endişesi bulunmaktadır. Uygulama mağazasından indirilerek kullanılan bu tarz mobil uygulamalar her ne kadar güvenli testinden geçmiş olsa bile yine de kullanıcıların aklında bir şüphe bırakmaktadır. Bu sebeple ilk olarak tercih edilen yöntem hesaba giriş yapmadan İnstagram hikâye indirme şeklindedir. Bu konuda tavsiye edilebilecek yöntem şu şekildedir:

Storysaver.net ile İnstagram Hikaye İndirme

Uygulanması en kolay indirme biçimlerinden biridir. Fakat öncelikli olarak bilinmesi gereken, indirilmek istenen hikâyenin gizli bir hesapta yer almamasıdır. Gizli bir hesaba ait olan hikâyenin indirilebilmesi yalnızca, o hesabı takip eden bir hesaba giriş yaparak gerçekleşebilecektir. Bu sebeple bu yöntem yalnızca herkese açık hesaplarda kullanılabilmektedir. Herkese açık olarak paylaşım yapan bir hesabın hikâye bağlantısını kopyalayabilmek mümkündür.

 • İnstagram uygulamasınız açınız.
 • İndirmek istediğiniz hikâyeyi açınız.
 • Hikâyenin sağ üst kısmında yer alan üç nokta simgesine tıklayınız.
 • “Bağlantıyı Kopyala” seçeneğine tıklayınız.
 • Ardından internet tarayıcınız üzerinden https://www.storysaver.net/tr adresine giriniz.
 • Instagram kullanıcı adını veya video url giriniz” kısmına kopyaladığınız bağlantıyı yapıştırınız.
 • Ardından “İndir” butonuna tıklayınız.
 • Ardından robot olmadığınıza dair doğrulamayı yapınız.
 • Hikâye bağlantısını kopyaladığınız kullanıcın tüm 24 saat içerisindeki tüm hikâye paylaşımları listelenecektir. Dilediğiniz paylaşımı altında yer alan “Fotoğraf olarak indir” veya “Video olarak indir” butonlarını kullanarak indirebilirsiniz.

İnstagram hikâye indirme konusunda oldukça başarılı sonuçlar veren site aynı zamanda hikâye bağlantısına ihtiyaç duymadan da indirebilme olanağı sunmaktadır. Bunun için yapmanız gereken sitenin içerisindeki “İnstagram kullanıcı adını veya video url giriniz” bölümüne hesabın kullanıcı adını girmektir. Bu yöntemle de kullanıcının 24 saat içerisindeki tüm hikâye paylaşımlarını indirebilirsiniz.

İnstagram Story İndirme Nasıl Yapılır?

İnstagram story indirme konusuna bakıldığında birçok site ve mobil uygulama görülmektedir. Hizmet veren site ve mobil uygulamaların bazıları görevini başarılı bir şekilde yapabilirken bazıları ufak tefek sorunlar yaşatabilmektedir. Temelde bakıldığında İnstagram story indirme konusunda tercih edilebilecek site ve uygulamalar hesaba giriş isteyip istememesine göre farklılık göstermektedir. Kullanıcıların ilk tercihi hesaba giriş yapmadan story indirme üzerine olsa da bu her zaman gerçekleşememektedir. Gizli bir hesaba ait olan storynin indirilebilmesi için hesaba giriş işleminin yapılması mecburidir. Bu sebeple hesaba giriş işlemi yapılarak İnstagram story indirme için tavsiye edilecek bazı yöntemler şu şekildedir:

Story Assistant Mobil Uygulaması ile İnstagram Story İndirme

Kullanımı oldukça basit bir uygulamadır. Hesaba giriş yaparak kullanıldığı için herhangi bir story bağlantısı kopyalama gerekliliği duymaz. Takip edilen hesaplara ait storyler direkt olarak görüntülenir. Hesaba giriş işlemi yapıldığı için takip edilen gizli hesapların story paylaşımları indirilebilir.

 • Öncelikle mobil uygulama mağazanızı açınız. (Android için Google Play Store, IOS için Apple Store)
 • Buradan Story Assistant isimli uygulamayı indiriniz.
 • Benzer isimde birçok uygulama olduğu için ayırt edicilik açısından üreticisinin Kimcy929 olduğundan emin olunuz.
 • Ardından uygulamayı açınız.
 • Uygulamanın girişi esnasından direkt olarak hesap girişi talep edilecektir. “Sign in with İnstagram” seçeneğine tıklayarak giriş yapınız.
 • Giriş işleminden sonra direkt ana sayfa açılacaktır. Burada takip etmiş olduğunuz hesaplar içerisinde story paylaşımı yapanlar yer alacaktır.
 • İndirmek istediğiniz story hesabına tıklayınız.
 • Son 24 saat içerisinde paylaşılan storyleri görüntüleyeceksiniz. Dilediğinizi indirebilirsiniz.
 • Takip etmediğiniz bir hesabın story paylaşımını indirmek için ise sağ üst kısımdaki arama butonunu kullanabilirsiniz.

instagram story indirme konusunda en başarılı sonucu veren uygulamalar arasında yer almaktadır. Uygulama mağazalarında yer alan birçok uygulama fazla reklam gösterimi sebebiyle tercih edilmemektedir. Uygulamanın yalnızca alt kısmında ufak bir reklam yayınlaması sebebiyle tercih edilebilecek nadir uygulamalardan biridir.Bunlarda ilginizi çekebilirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

*

*