Bist 100
10.471,32 0%
DOLAR
32,79 1,53%
EURO
35,16 0,53%
ALTIN
2.447,14 2,86%

Gören anında yapıyor! Dişlerinizi bembeyaz yapacak bu karışımla sonuç inanılmaz!

Dişi en çabuk ne beyazlatır? Sararmış dişler nasıl beyazlar? Pek çok kişi için diş sağlığının önemi çok büyüktür. Bireyin sağlıklı dişlerle daha kaliteli bir hayat yaşadığı belirtilebilir. Yeteri kadar diş fırçalamama, sigara içmek ve asitli içeceklerin dişlerin renginde değişime yol açtığını artık herkes biliyor. Peki diş doktoruna gitmeden evde dişlerimizi beyazlatmak mümkün mü? Diş beyazlatma tedavisi nasıl yapılır? Evde doğal diş beyazlatma yöntemleri nelerdir? İşte diş beyazlatma hakkında tüm detaylar...

Yayın Tarihi: 03.01.2024 11:12
Güncelleme Tarihi: 03.01.2024 11:12

Gören anında yapıyor! Dişlerinizi bembeyaz yapacak bu karışımla sonuç inanılmaz!

Diş sararması olarak diş minesindeki renk değişikliği nedeniyle ortaya çıkar. Bu renk değişikliği, dişlerinize yeterince bakım yapmadığınızda ve yiyecek, içeceklerinize dikkat etmediğinizde gerçekleşmektedir. Peki sararan dişleri beyazlatmanın yolları neler? 

İşte sararan dişleri beyazlatmanın bazı yöntemleri…

Diş Fırçalama ve Diş İpi: Günde en az iki kez dişlerinizi düzenli olarak fırçalamak, plak ve tartar birikimini önleyebilir. Ayrıca, diş ipi kullanarak diş aralarındaki birikintileri temizleyebilirsiniz.

Diş Macunu Seçimi: Beyazlatıcı özelliklere sahip diş macunları kullanabilirsiniz. Bu tür diş macunları, lekeleri gidermeye yardımcı olabilir ve diş minesine zarar vermeden beyazlatma sağlayabilir.

Profesyonel Diş Temizliği: Diş hekiminizle düzenli olarak kontroller yaparak profesyonel diş temizliği yaptırabilirsiniz. Diş hekiminiz, diş minesine zarar vermeden lekeleri gidermek için özel beyazlatma yöntemleri uygulayabilir.

Diş Beyazlatma Ürünleri: Evde kullanılabilecek diş beyazlatma ürünleri, diş hekiminizin önerdiği şekilde kullanıldığında etkili olabilir. Ancak, kullanmadan önce mutlaka bir uzmana danışmalısınız.

Sağlıklı Beslenme Alışkanlıkları: Renkli içeceklerden (çay, kahve, kırmızı şarap) ve tütün ürünlerinden kaçınmak, dişlerin sararmasını önleyebilir.

Soda ve Asitli İçeceklerden Kaçınma: Asit içeren içecekler, diş minesine zarar verebilir ve dişlerin sararmasına neden olabilir. Bu tür içeceklerden kaçınmak diş sağlığınıza olumlu katkıda bulunabilir.

diş beyazlığı

KABARTMA TOZU VE LİMON İKİLİSİNİ DENEYİN! 

 

Evde diş beyazlatmak dendiğinde akla ilk gelen ve en çok bilinen yöntem budur. Bunlardan bir tanesi de limon ve karbonat! Yapmanız gereken tek şey, 1 tatlı kaşığı kabartma tozu ve 1-2 yemek kaşığı limon suyunu kabın içerisinde iyice köpürene kadar karıştırmak. Ardından dişlerinizi bu karışımı kullanarak 2 dakika fırçalayın ve ağzınızı çalkalayın, hepsi bu kadar!

 

ELMA SİRKESİ VE TUZLA DİŞLERİNİZ PARLAYACAK 

 

Tuz ve sirkenin de temizleyici ve beyazlatıcı özelliği bilinir. 1 çay kaşığı tuz 1 tatlı kaşığı elma sirkesini tuz eriyinceye kadar karıştırın. Dilerseniz içine az miktar karbonat da ekleyebilirsiniz. Dişlerini bu karışımla her gün fırçaladığınızda bir hafta sonra renginin açılmaya başladığını görebilirsiniz.