Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Google Haritalar'a kiralık konut ve iş yeri ilanları eklenebilecek!

Google Haritalar'a dahil edilen turizm odaklı yeni bir özellikle, günlük kiralık konutlar veya iş yeri gibi kâr amaçlı kullanılabilen gayrimenkullerin ilanları direkt haritanın üzerine ilave edilebilecek. İşte detaylar...

Yayın Tarihi: 05.12.2023 17:28
Güncelleme Tarihi: 05.12.2023 17:28

Google Haritalar'a kiralık konut ve iş yeri ilanları eklenebilecek!

Birçok kişi için AirBnb gibi uygulamalar, konutlarını, odalarını veya başka gayrimenkullerini kısa süreli kiraya vererek pasif gelir sağlama fırsatı veriyor. Artık Google da, Haritalar'a kiralık lokasyon olarak bu gayrimenkullerin ilave edilmesine fırsat verecek yer işaretlerini paylaştı.

Sistemin işleyişi son derece basit. Bundan sonra Google Haritalar'ın yer işaretlerine dahil edilen kiralık lokasyon özelliğiyle turizm amaçlı kiralık gayrimenkullerin haritalarda işaretlenebilecek. Bu yer işareti seçilmesinin ardından fiyatı, toplam kaç kişiye kadar ağırlama hizmeti verebildiği ve gayrimenkulün fotoğrafları paylaşılabilecek.

google haritalar

KİRALIK LOKASYONLAR EKLENECEK

Yapılandırılmış veri olarak kiralık lokasyonlar dahil edilirken Accomodation (Konaklama) olarak paylaşılacaklar. Aynı zamanda, her bir gayrimenkulün özel bir tanımlayıcısı bulunacak. Bu tanımlayıcı, gayrimenkulün adından veya adres bilgisinden farklı olacak. Gayrimenkulün ismi veya sahibi değişse de tanımlayıcı aynı kalacak. Aynı gayrimenkul, çeşitli dillerde de paylaşılsa da tanımlayıcı aynı olacak.

Listeleme işleminde minimum sekiz adet görsel kullanma şartı bulunacak. Bu 8 görselden minimum birinde banyo, birinde yatak odası ve birinde de ortak olan yer olacak. Gayrimenkulün tam lokasyonu ve türü (apartman ve iş yeri gibi) de veriler de bulunacak. Bunun yanı sıra isteyen kişiler, gayrimenkullerindeki Wi-Fi veya şömine gibi farklı özellikleri de belirtecek.