Bist 100
9.344,97 1%
DOLAR
30,92 0,01%
EURO
33,5 -0,03%
ALTIN
2.012,95 0,05%

Google Drive’daki dosyalarınız bir anda kaybolabilir! Google, hatanın nasıl çözüleceğini bilmiyor!

Google, Drive'ın masaüstü sürümünde dosya kaybı problemi yaşandığını açıkladı. Bu hatanın giderilmesi için çalışmalar yapılsa da sorunun ne zaman çözüleceği henüz bilinmiyor. İşte konuya ilişkin tüm merak edilenler...

Yayın Tarihi: 30.11.2023 00:02
Güncelleme Tarihi: 30.11.2023 00:02

Google Drive’daki dosyalarınız bir anda kaybolabilir! Google, hatanın nasıl çözüleceğini bilmiyor!

Google'ın bulut altyapılı depolama servisi Google Drive, son günlerde yaşanan bir problem nedeniyle gündemden düşmüyor. Drive’ın masaüstü sürümünü kullananlar, Drive’da sakladıkları verilerde erişim sorunu yaşamaya başladı. Yaşanan hatanın farkında olan şirket, konuya yönelik çalışmalara başladı.

google

SORUN YENİ DEĞİL

Uygulamadan veri kaybının, yeni bir problem olmadığı belirtildi. Edinilen bilgilere göre, uygulamadaki verilerin bu yılın mayıs ayından itibaren, aniden kaybolduğu öğrenildi. Fakat kullanıcılar da ve şirket de bu problemi daha yeni fark etti. Hatta şirket yetkililerinin kaybolan verileri getirmek amacıyla sağladıkları yöntemlerin de işe yaramadığı açıklandı. Şirket forumlarında yorumlar yapan çok sayıda kullanıcı, aynı problemi yaşadıklarını aktardı.

google

SENKRONİZASYON SORUNU MU?

Şirket tarafından gerçekleştirilen duyuruya göre kişilerin dosyalarının ortadan kaybolmasına sebep olan hata, 84.0.0.0 ve aynı zamanda, 84.0.4.0 kodlu masaüstü uygulama sürümlerinde yer alan senkronizasyon problemi. Fakat bu problemin nasıl çözüleceği, kullanıcı dosyalarının nasıl geri getirileceği henüz bilinmiyor. Eğer siz de aynı problemi yaşıyorsanız bir süre beklemeniz gerekecek.