Bist 100
10.393,59 2%
DOLAR
32,3 -0,04%
EURO
35,12 0,45%
ALTIN
2.396,53 -0,27%

Google’dan yeni özellik! YouTube’da beğeni ve izlenme sayıları anlık olarak gösterilecek!

Google, YouTube'daki beğeni ve izlenme sayıları konusunda yeni bir özelliği test ediyor. Bu düzenlemeyle beraber sayaçlardaki sayılar devamlı yenilecek. İşte konuya ilişkin merak edilenler...

Yayın Tarihi: 04.12.2023 17:52
Güncelleme Tarihi: 04.12.2023 17:52

Google’dan yeni özellik! YouTube’da beğeni ve izlenme sayıları anlık olarak gösterilecek!

Platformda videoların altındaki bölümde videoların izlenme sayıları ve beğeniler bulunuyor. Normal koşullarda buradaki sayılar, sayfa yenilenmediği müddetçe değişmiyor. Yeni düzenlemeyle beraber videonun izlenmesi veya durdurulması fark etmeden bu sayılar eş zamanlı güncellenecek.

Henüz şirketten gelen bir duyuru olmasa da kimi kullanıcıların test için seçildiği görülüyor. Ekimde Reddit postlarınki verilere bakıldığında, eş zamanlı güncellemeler için bir de animasyon yer alacak. Söz konusu animasyon, dönerek sayıları güncelleyecek.

youtube

YENİ ÖZELLİK TEST EDİLİYOR

Kimi kullanıcılar bu düzenlemeden pek hoşnut olmadıklarını ve düzeltme şansları olması halinde eş zamanlı güncelleme özelliğini kapatmak istediklerini ifade ediyor. Genellikle kullanıcılar bu animasyonun konsantrasyonlarını bozduğunu belirtiyor. Tabii ki videolar tam ekran olarak izlendiğinde bu animasyonlar veya sayaçlar görünmüyor.

Bilindiği kadarıyla söz konusu düzenleme şimdilik küçük bir kullanıcı grubunca test ediliyor. Birçok kullanıcı için bu düzenleme çok anlamlı değil. Fakat içerik üreticilerinin, bu düzenlemenin yayılması durumunda fayda görebileceği düşünülüyor. Örneğin canlı yayında eş zamanlı izleyici sayısı görüldüğü gibi videonun kaç kullanıcı tarafından izlendiği, eş zamanlı beğeni sayısı içerikleri değerlendirme bakımından önemli bir veri olabilir.