Gazze’de oksijensiz kalan 39 bebek ölüm tehlikesi yaşıyor

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları sonucu Şifa Hastanesi’nin hizmet dışı kalması, hastanede yoğun bakımda bulunan 39 bebeğin hayatını tehlikeye attı. Hastanede oksijen makinelerinin çalışmaması nedeniyle bebeklerin nefes almakta zorlandığı bildirildi.

Gazze’de oksijensiz kalan 39 bebek ölüm tehlikesi yaşıyor

Gazze’deki Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, İsrail güçlerinin, içerisinde hareket eden her şeyi hedef alması nedeniyle Şifa Hastanesi’nin hizmet dışı kaldığı belirtildi.

Bakanlık Sözcüsü Eşref el-Kudra, hastanedeki oksijen makinelerinin durması sebebiyle bazı hastaların yaşamını yitirdiğini söyledi.

Ayrıca, hastanede yoğun bakımda tutulan 39 bebeğin de oksijen yetersizliği nedeniyle hayatını kaybetme riskiyle karşı karşıya olduğunu ifade etti.

AMELİYATHANE BÖLÜMÜ BOMBALANDI

Gazze’deki İçişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, İsrail savaş uçaklarının Gazze’deki Şifa Hastanesinin ameliyathane bölümünü vurduğu bildirildi.

Bu saldırı sonucu hastanede bulunan yaralıların durumunun daha da ağırlaştığı ve ameliyat yapılacak yer kalmadığı kaydedildi.

GAZZE HALKI YARDIM BEKLİYOR

Gazze’de yaşanan insani kriz karşısında Gazze halkı, uluslararası toplumdan yardım bekliyor. Gazze’de sağlık hizmetlerinin çöktüğü, elektrik ve suyun kesildiği, gıda ve ilaç sıkıntısının yaşandığı belirtiliyor.

Gazze halkı, İsrail’in saldırılarını durdurması ve ablukayı kaldırması için seslerini duyurmaya çalışıyor.