Bist 100
9.334,13 0%
DOLAR
31,12 0,25%
EURO
33,81 0,47%
ALTIN
2.020 -0,12%

Gazze’de İsrail vahşeti durmuyor: Son 24 saatte 250 nokta bombalandı!

İsrail, dünyanın gözü önünde Gazze Şeridi’nde soykırım yapıyor. 7 Ekim’den bu yana devam eden saldırılarda 16 bin Filistinli hayatını kaybetti. İsrail ordusu, son 24 saatte Gazze’de 250 noktaya hava saldırısı düzenlediğini duyurdu.

Yayın Tarihi: 06.12.2023 10:21
Güncelleme Tarihi: 06.12.2023 10:21

Gazze’de İsrail vahşeti durmuyor: Son 24 saatte 250 nokta bombalandı!

İsrail, Gazze Şeridi’nde insanlık dışı bir katliam gerçekleştiriyor. 7 Ekim’den bu yana abluka altındaki bölgeye yönelik saldırılarını sürdüren İsrail, son 24 saatte Gazze’de 250 noktayı hedef aldı. İsrail ordusu, vurulan yerlerin Hamas’ın askeri kanadı İzeddin el-Kassam Tugaylarına ait olduğunu iddia etti. Ancak Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı, saldırılarda 7 bin 112’si çocuk, 4 bin 885’i kadın olmak üzere 16 bin 248 Filistinlinin öldürüldüğünü açıkladı.

gazze

GAZZE’DE HAYAT DURDU

İsrail’in saldırıları nedeniyle Gazze’de hayat durma noktasına geldi. Elektrik, su, gıda ve ilaç gibi temel ihtiyaçlar karşılanamıyor. Gazze’deki hastaneler, yaralıları tedavi etmek için yeterli malzeme ve personel bulamıyor. Gazze’deki okullar, camiler, evler ve altyapı büyük hasar gördü. Gazze’de yaşayan yaklaşık 2 milyon Filistinli, İsrail’in saldırılarından korunmak için sığınaklara ve BM okullarına sığındı.

gazze

İSRAİL ATEŞKES ÇAĞRILARINI DUYMUYOR

İsrail, Gazze’ye yönelik saldırılarını, dünyadan gelen ateşkes çağrılarına rağmen durdurmuyor. BM, AB, ABD, Rusya, Türkiye, Mısır, Katar, Suudi Arabistan, İran ve diğer birçok ülke ve kuruluş, İsrail’in saldırılarını kınayarak, taraflara acil ateşkes çağrısında bulundu. Ancak İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Gazze’ye yönelik operasyonların devam edeceğini söyledi. İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant da, Gazze’ye kara harekatı hazırlığı yaptıklarını duyurdu.

FİLİSTİN DİRENİŞİ DEVAM EDİYOR

İsrail’in saldırılarına karşı Filistin direnişi de devam ediyor. Hamas, İslami Cihad ve diğer Filistinli gruplar, İsrail’in saldırılarına misilleme olarak İsrail topraklarına roket saldırıları düzenliyor. Filistinli gruplar, İsrail’in saldırılarını durdurması ve Gazze’ye yönelik ablukayı kaldırması için şartlarını açıkladı. Filistinli gruplar, ayrıca İsrail’in Mescid-i Aksa’ya ve Doğu Kudüs’teki Filistinlilere yönelik saldırılarına da son vermesini istedi.