Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Gazze’de İsrail ordusuna ağır kayıp: Bir subayı öldü

İsrail ordusu, Gazze Şeridi’nde Filistinli direnişçilerle yaşanan çatışmalarda bir subayının öldüğünü duyurdu. 7 Ekim'den bu yana 105 İsrail askeri öldüğünü açıkladı. İsrail ordusu, Gazze Şeridi’ni işgal etmeye devam ederken, Filistinli direnişçilerin kahramanca mücadelesi sürüyor.

Yayın Tarihi: 12.12.2023 10:08
Güncelleme Tarihi: 12.12.2023 10:08

Gazze’de İsrail ordusuna ağır kayıp: Bir subayı öldü

İsrail2in Gazze'ye yönelik katliamları devam ederken, İsrail ordusu, Gazze Şeridi’nde Filistinli direnişçilerle yaşanan çatışmalarda bir subayının öldüğünü açıkladı. İsrail ordusu, 7 Ekim’den beri Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarını sürdürüyor. Bu saldırılarda 18 binden fazla masum Filistinli hayatını kaybetti. Filistinli direnişçiler, İsrail’in işgaline ve zulmüne karşı direnişlerini sürdürüyor.

GAZZE ŞERİDİ’NDE KANLI ÇATIŞMALAR

İsrail ordusu, Gazze Şeridi’nin kuzeyinde Filistinli direnişçilerle girilen çatışmalarda yaralanan bir subayının öldüğünü duyurdu. İsrail devlet televizyonu KAN’a göre, şehit olan subayın kimliği açıklanmadı. İsrail ordusu, Gazze’de yaralanan bir subayının dün öldüğünü açıkladı.

Ordunun sitesinde yer alan rakamlara göre, 7 Ekim’den bu yana ölen İsrail askerlerinin sayısı 105’i Gazze Şeridi içerisindeki çatışmalarda olmak üzere 434’e yükseldi. Bu rakam, İsrail ordusunun Gazze Şeridi’nde yaşadığı en ağır kayıplardan biri olarak tarihe geçti.

gazze

İSRAİL ORDUSU GAZZE’Yİ İŞGAL ETMEYE DEVAM EDİYOR

İsrail ordusu, Gazze Şeridi’ni işgal etmeye devam ediyor. Ordu, İsrail güçlerinin hava saldırıları ve topçu atışlarının desteğiyle Gazze Şeridi’nin güneyindeki Han Yunus kenti içlerine doğru ilerlediğini duyurdu.

İsrail ordusu, Gazze Şeridi’nde sivil halka yönelik katliamlarını da sürdürüyor. Gazze Şeridi’nde yaşayan yaklaşık 2 milyon Filistinli, İsrail’in saldırıları altında hayatta kalmaya çalışıyor.

gazze

FİLİSTİNLİ DİRENİŞÇİLER KAHRAMANCA MÜCADELE EDİYOR

Gazze Şeridi’nde Filistinli direnişçiler, İsrail ordusuna karşı kahramanca mücadele ediyor. Filistinli direnişçiler, İsrail askerlerine ve tanklarına roketlerle ve patlayıcılarla saldırıyor. Filistinli direnişçiler, İsrail’in işgaline ve zulmüne karşı direnişlerini sürdüreceklerini açıklıyor. Filistinli direnişçiler, Gazze Şeridi’nde yaşayan halkın haklarını ve onurunu savunuyor.