Gazze’de İsrail katliamı sürüyor: Can kaybı 10 bini aştı

İsrail ordusu, Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarını sürdürüyor. Gazze’de şehit olan Filistinlilerin sayısı 10 bini geçti. Gazze’deki hastaneler ise İsrail’in hedefi oldu. İsrail, Gazze’den atılan roketlere karşılık verdiğini iddia ediyor.

 Gazze’de İsrail katliamı sürüyor: Can kaybı 10 bini aştı

Gazze halkı İsrail’in acımasız saldırıları altında yaşam mücadelesi veriyor. İsrail ordusu, Gazze’de sivil halka yönelik saldırılarını artırarak devam ettiriyor. Gazze’de şehit olan Filistinlilerin sayısı 10 bini geçti. Gazze’deki hastaneler ise İsrail’in hedefi oldu. Gazze’de yaşayan Filistinliler ise İsrail’in saldırılarına karşı direniş gösteriyor. Gazze’de insani durum ise giderek kötüleşiyor. Gazze’de elektrik, su, gıda ve ilaç sıkıntısı yaşanıyor. Gazze’de binlerce ev yıkıldı veya hasar gördü. Gazze’de yaklaşık 2 milyon Filistinli, İsrail’in saldırılarından korunmak için sığınaklara, okullara veya camilere sığındı. Gazze’de yaşanan dram, dünyanın gözü önünde devam ediyor.

GAZZE’DE CAN KAYBI GİDEREK ARTIYOR

Gazze’deki Sağlık Bakanlığı, 7 Eki̇m’den bu yana iİsrai̇l’i̇n gazze’ye düzenledi̇ği̇ saldirilarda 4 bin 104’ü çocuk olmak üzere 10 bin 22 Filistinlinin şehit olduğunu açıkladı. Yaralı sayısı ise 30 bini aştı.

İsrail, Gazze’den düzenlenen saldırılarda 345’i asker 1400’den fazla İsraillinin öldüğünü, 5 bin 132 kişinin yaralandığını duyurdu.

İsrail’e göre 31 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ndeki çatışmalarda ölen asker sayısı 30’a yükselirken, Kassam Tugayları’nın elinde 242 İsrailli esir bulunuyor. İşgal altındaki Batı Şeria’da da bir İsrail askeri öldü.

GAZZE’DE HASTANELER BOMBALANIYOR

İsrail ordusu, Gazze’de binlerce yaralı ile sivilin bulunduğu en büyük sağlık tesisi olan Şifa Hastanesini, Nasr Çocuk Hastanesini, El-Ehli Baptist ve Türk-Filistin Dostluk hastanelerini, tahliyeye zorladığı Filistin Kızılayı’na bağlı Kudüs ve Endonezya hastanelerinin çevresini vurdu. Saldırılarda yüzlerce kişi öldü ve yaralandı.

İsrail ordusu ile Hizbullah arasında 8 Ekim’den bu yana yaşanan çatışmalarda 61 Hizbullah mensubu ile 4 İsrail askeri öldü.

GAZZE’DE DİRENİŞ DEVAM EDİYOR

Gazze’de yaşayan Filistinliler ise İsrail’in saldırılarına karşı direniş gösteriyor. Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, İsrail’in saldırılarına karşılık olarak roket atışları gerçekleştiriyor. Kassam Tugayları, İsrail’in saldırılarını durdurması ve Gazze’ye uyguladığı ablukayı kaldırması için uluslararası topluma çağrıda bulunuyor.

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları, uluslararası toplumun tepkisine rağmen devam ediyor. Birleşmiş Milletler, İsrail’i Gazze’de sivil halka yönelik saldırıları durdurmaya ve ateşkes sağlamaya çağırıyor. Ancak İsrail, Gazze’den atılan roketlere karşılık verdiğini ve kendini savunduğunu iddia ediyor.