Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Gazze’de gazeteci katliamı sürüyor! İsrail, 1 gazeteciyi de katletti

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları devam ediyor. Son olarak, gazeteci Abdulkerim Avde, İsrail’in hedef aldığı bir bölgede yaşamını yitirdi. İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze’de öldürdüğü gazeteci sayısı 87’ye çıktı.

Yayın Tarihi: 13.12.2023 12:51
Güncelleme Tarihi: 13.12.2023 12:51

Gazze’de gazeteci katliamı sürüyor! İsrail, 1 gazeteciyi de katletti

İsrail, Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarını sürdürüyor. İsrail’in saldırıları, sadece sivilleri değil, aynı zamanda Gazze’deki gerçekleri dünyaya duyurmaya çalışan gazetecileri de hedef alıyor.

GAZETECİ ABDULKERİM AVDE ŞEHİT OLDU

Gazze’deki hükümete bağlı Medya Ofisi, son saldırılarda gazeteci Abdulkerim Avde’nin şehit olduğunu açıkladı. Avde’nin, Gazze’nin hangi bölgesinde vurulduğu ise henüz bilinmiyor.

gazze

İSRAİL, 87 GAZETECİYİ ÖLDÜRDÜ

İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze’ye yönelik saldırılarında, 87 gazeteci hayatını kaybetti. İsrail, Gazze’deki basın mensuplarını susturmak için her türlü baskı ve şiddet yöntemini kullanıyor. Gazze’deki gazeteciler, hem İsrail’in saldırılarına hem de Gazze’deki zorlu yaşam koşullarına rağmen, mesleklerini yapmaya devam ediyor.

gazze

GAZZE’DE DURUM KRİTİK

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları, Gazze’deki insani krizi daha da derinleştiriyor. Gazze’de elektrik, su, gıda, ilaç ve yakıt sıkıntısı yaşanıyor. Gazze’deki hastaneler, yaralıları tedavi etmek için yeterli malzeme ve personel bulamıyor. Gazze’deki okullar, camiler, evler ve altyapı, İsrail’in saldırıları sonucu büyük hasar görüyor.

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları, uluslararası hukuk ve insan hakları ihlalleri olarak nitelendiriliyor. Gazze’deki halk, İsrail’in saldırılarına karşı direnişini sürdürüyor. Gazze’deki gazeteciler de, İsrail’in saldırılarına rağmen, Gazze’deki direnişin sesi olmaya devam ediyor.

gazze