Gazze'de elektrik kesintisi nedeniyle 6'sı bebek 20 kişi hayatını kaybetti

İsrail'in Gazze'ye saldırıları 38. gününde devam ederken, Gazze Şifa Hastanesi Müdürü, hastanede yaşanan elektrik kesintisi ve hizmetlerin aksaması nedeniyle 6’sı bebek toplam 20 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Gazze’de İsrail’in saldırılarına maruz kalan siviller, bir yandan da elektrik ve su sıkıntısıyla mücadele ediyor.

Gazze'de elektrik kesintisi nedeniyle 6'sı bebek 20 kişi hayatını kaybetti

Gazze Şeridi’nde yaşayan yaklaşık 2 milyon Filistinli, İsrail’in ablukası altında zor şartlarda hayatlarını sürdürüyor. İsrail’in son günlerde Gazze’ye yönelik artırdığı saldırılar, bölgedeki elektrik ve su sorununu daha da büyüttü. Gazze’de elektrik, günde sadece 4 saat verilebiliyor. Su ise kirli ve tuzlu. Bu durum, hastanelerdeki sağlık hizmetlerini de olumsuz etkiliyor.

ŞİFA HASTANESİ MÜDÜRÜ: “20 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ”

Gazze’nin en büyük hastanesi olan Şifa Hastanesi’nin Müdürü, hastanede yaşanan elektrik kesintisi ve hizmetlerin aksaması nedeniyle 6’sı bebek toplam 20 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.

GAZZE’DE İNSANLIK DRAMI

Gazze’de İsrail’in saldırıları sonucu hayatını kaybeden Filistinlilerin sayısı 11 bini aştı. Bunların arasında 2 bin 55'i çocuk, 1119'u kadın var. Yaralı sayısı ise 15 bin 273’ü geçti. Gazze’de yaşayan siviller, hem İsrail’in saldırılarından hem de elektrik ve su sıkıntısından dolayı büyük bir insanlık dramı yaşıyor. Gazze’deki duruma ilişkin uluslararası toplumdan gelen tepkiler ise yetersiz kalıyor.