Bist 100
9.347,17 0%
DOLAR
30,98 -0,08%
EURO
33,64 0,13%
ALTIN
2.002,51 -0,28%

Fırtına adaları vurdu: Bozcaada ve Gökçeada’ya tüm seferler iptal edildi

Türkiye’nin batısını etkisi altına alan şiddetli fırtına, deniz ulaşımını da olumsuz etkiledi. Çanakkale’de Bozcaada ve Gökçeada’ya yapılacak tüm feribot seferleri iptal edildi. Türkiye, yeni bir fırtınalı ve yağışlı hava sisteminin etkisine girdi.

Yayın Tarihi: 28.11.2023 10:19
Güncelleme Tarihi: 28.11.2023 10:19

Fırtına adaları vurdu: Bozcaada ve Gökçeada’ya tüm seferler iptal edildi

Fırtına, Türkiye’nin batısını vurdu. Deniz ulaşımında aksamalar yaşandı. Türkiye, yeni bir fırtınalı ve yağışlı hava sisteminin etkisine girdi. Fırtınanın batı illerinde yaşamı olumsuz etkilemesi bekleniyor.

Türkiye’nin batısı, fırtınanın hışmına uğradı. Fırtına, deniz ulaşımında aksamalara ve iptallere neden oldu. Çanakkale’de Bozcaada ve Gökçeada’ya yapılması planlanan tüm feribot seferleri, fırtına nedeniyle iptal edildi. Adalıların, ana karayla bağlantılarının kesildi.

FIRTINA HIZI 100 KİLOMETREYİ AŞTI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Türkiye’nin bugünden itibaren yeni bir fırtınalı ve yağışlı hava sisteminin etkisi altına gireceğini duyurdu. Fırtınanın Türkiye’nin batı illerinde yaşamı olumsuz etkilemesi bekleniyor. Fırtına hızının yer yer 100 kilometreyi aştığı bildirildi.

gestaş

DENİZ ULAŞIMINDA İPTALLER ARTABİLİR

Çanakkale Boğazı ile adalar hattında yolcu ve araç taşımacılığı yapan Gestaş Deniz Ulaşım A.Ş., Kuzey Ege Denizi’ndeki olumsuz hava şartları nedeniyle Gökçeada ve Bozcaada hattında planlanan bazı tarifeli feribot seferlerinin iptal edildiğini duyurdu.

Gestaş tarafından yapılan açıklamada, “Kabatepe-Gökçeada hattında, olumsuz hava şartlarından dolayı tarifemizde bulunan planlı tüm seferlerimiz iptal edilmiştir. Geyikli-Bozcaada hattında, olumsuz hava şartlarından dolayı tarifemizde bulunan planlı tüm seferlerimiz iptal edilmiştir.” denildi.

Gestaş, fırtına nedeniyle deniz ulaşımında iptallerin artabileceği konusunda yolcuları uyardı.