Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Eylül Öztürk, Trendyol Skandalı, Mal Varlığı ve Amerika'da ki Evleri Nasıl Aldığını Anlattı

Eylül Öztürk, Trendyol’un kendisine uyguladığı yaptırımları eleştirdi. Öztürk, Amerika’da 10 evi olduğunu ve influencerlık mesleğinden kazandığını söyledi. Öztürk, yaşadığı sınavdan güçlü çıkacağına inandığını belirtti.

Yayın Tarihi: 05.12.2023 15:07
Güncelleme Tarihi: 05.12.2023 15:07

Eylül Öztürk, Trendyol Skandalı, Mal Varlığı ve Amerika'da ki Evleri Nasıl Aldığını Anlattı

Fenomen Eylül Öztürk’ten Trendyol’a Tepki: “Biz İyiyiz, Hala Yaşıyoruz En Azından”

Ünlü influencer Eylül Öztürk, Trendyol’un kendisine uyguladığı yaptırımları anlattı. Öztürk, “Hakkımızda kesinleşmiş herhangi bir suç olmamasına rağmen Trendyol, mağazamızı, influencer panelimi ve canlı yayınlarımı askıya aldılar.” dedi.

Trendyol’dan Gelen Uyarılar

Öztürk, Trendyol ile yaşadığı sorunları şöyle anlattı: “Canlı yayınlarımı askıya almadan hemen önce beni aradılar. Ben de bu olaylar yaşandığı için destek amaçlı bir toplantı sandım ama aksine risk birimlerinden uyarı almışlar ve canlı yayınlarımı askıya alma kararı almışlar. Toplantıda bana bildirdiler. Influencer panelimin askıya alınmasını ise direkt mail yolu ile bildirdiler. Hemen ardından mağazamı kapattılar. Trendyol’a çok kırgınım bu zamana kadar tüm takipçilerimi her zaman Trendyol’a yönlendirmiştim, ayrı bir gönül bağım vardı.”

Eylül Öztürk, Trendyol Skandalı, Mal Varlığı ve Amerika'da ki Evleri Nasıl Aldığını Anlattı

Eylül Öztürk Hakkında Merak Edilenleri Ali Eyüpoğlu'na Anlattı

Eylül Öztürk’ün Gayrimenkulleri

Öztürk, Amerika’da 10 adet yatırım amaçlı evi olduğunu belirterek, “Yatırımlarımızı genelde tavsiyeler üzerine Amerika’da yapmaya karar verdik. Bu evlerin her biri 125 bin dolar civarı diyebilirim. Sadece bir tanesi 245 bin dolar değerindeydi. Hepsini yatırımlık ufak 1+1 evler. Hatta tüm bu evlerden gelen kira geliri ile şu anda yaşadığımız evin kirasını ödüyoruz. Ve şu anda hepsini satsak ancak yaşadığımız evi alabiliyoruz. Bunların ödemesinin tamamı bankadan yapıldı, kayıtları ile sabit bir durum.” dedi.

Eylül Öztürk, Trendyol Skandalı, Mal Varlığı ve Amerika'da ki Evleri Nasıl Aldığını Anlattı

Eylül Öztürk’ün Kazanç Kaynakları

Öztürk, influencerlık mesleğine 10 yıl önce başladığını ve birçok marka ile iş birliği yaptığını söyledi. Öztürk, “Henüz Instagram yaygınlaşmamışken benim başka platformda yine 1.500.000 takipçim vardı. Ben sosyal medyanın ilklerindenim. Ve bu süre zarfında katıldığım söyleşilerin, aldığım ödüllerin ve üniversitelerden aldığım plaketlerin sayısı o kadar çok ki. Tabii ki sadece reklam değil, bunun yanı sıra Türkiye’nin en çok oynanan oyunlarından bir tanesinde 400’ün üzerinde rol aldım. Avrupa’nın en iyi kadın tiyatro sanatçısı ödülüm dahi var. Çok büyük ustalarla aynı sahneyi paylaşma şerefine nail oldum, aynı filmlerde oynadım, aynı projelerde yer aldım. Tüm bu bahsettiklerim 2014 senesinden beri bilfiil yaptığım işler.Bakın benim hesabımı bir TV kanalı gibi düşünün, doğrudan hedef kitlesine ulaşabilen, doğrudan satışa dönen ve milyonlarca izlendiğini düşünün. ve bunun 10 yıldır devam ettiğini düşünün. Kazandığım tüm paraları, düğünümde takılan takılarıma kadar kuruşu kuruşuna biriktiren bir kadın oldum hep. parmağımdaki ince alyansdan başka bir mücevherat görülmemiştir. Maaşlı çalışan olmadığımız için garanti bir hayatınız da olmuyor bu nedenle kazandığım parayı ufak ufak da olsa kenara attım, biriktirdim, biriktirdikçe zaman içinde bu evleri aldım. ilk evimi 2019 senesinin başında aldım. Son evimi de 2022 senesinin sonunda aldım.” diye konuştu.

Eylül Öztürk, Trendyol Skandalı, Mal Varlığı ve Amerika'da ki Evleri Nasıl Aldığını Anlattı

Eylül Öztürk’ün Pişmanlıkları

Öztürk, yaşadığı zorlu süreçten sonra geriye dönüp baktığında keşke dediği bir şey olup olmadığı sorusuna ise şu yanıtı verdi: “Keşke dediğim hiçbir şey yok hayatımda. Hayatta her şey bir sebepten dolayı oluyor ben buna inanıyorum. Her yaşanan bir şeyler öğretiyor insana ve bugünkü sen olmana sebep oluyor. Bu da bir sınav, çok ağır bir sınav ama gün gelecek ve her şey geçmişte kalacak. Ve ben bu sınavdan daha güçlü ve tamamen değişmiş olarak çıkacağım.”