Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Eylem Tok ve oğlunun nasıl tutuklandığı öğrenildi: Sınır dışı ya da iade edilebilirler!

İstanbul’da ATV’sinin bozulması nedeniyle yol kenarına geçen ve Timur Cihantimur’un sürücüsü olduğu aracın çarpması sonucu hayatını kaybeden Oğuz Murat Aci’nin soruşturmasında gelişme var! Kaza sonrası önce Mısır sonra da ABD’ye kaçan ve 106 gündür firari olan Eylem Tok ile oğlu Timur Cihantimur Florida’da yakalandı!

Yayın Tarihi: 16.06.2024 16:44
Güncelleme Tarihi: 16.06.2024 16:44

Eylem Tok ve oğlunun nasıl tutuklandığı öğrenildi: Sınır dışı ya da iade edilebilirler!

İstanbul’da yaşanan trafik kazası nedeniyle Oğuz Murat Aci’nin ölümünden sorumlu olan Timur Cihantimur sonunda yakalandı. Kaza sonrası annesi Eylem Tok ile birlikte önce Mısır daha sonra da ABD’ye kaçan Cihantimur, Tok ile birlikte tam 106 günün sonunda Florida’da yakalandı. İstanbul 7’inci Sulh Ceza Hakimliği tarafından çıkarılan tutuklama kararı sonrası ABD’den iadesi de istenen iki ismin Türkiye’ye iade edilip edilmeyeceği ise henüz belli değil. 

Interpol’ün Türk polisi aracılığı ile Eylem Tok ve oğlunun Miami’de olduğu bilgisine ulaşması üzerine ABD Adalet Bakanlığı harekete geçti. Florida yetki alanı altında bulunan iki ismin yakalanması için harekete geçen Florida Savcılığı, Tok ve Cihantimur’u yakaladı. Türk makamlarının sahte pasaport ile Küba’ya geçebileceklerine yönelik endişeleri nedeniyle yakalanan iki isim, kaçma ihtimallerine karşı tutuklandı. Şimdi ise 18 Haziran tarihinde tutuklamalarının Boston'daki John Joseph Moakley Adliyesi'nde gözden geçirilmesi bekleniyor. 

Eylem Tok sınır dışı edilebilir! 

44 yaşındaki Eylem Tok suçluyu kayırma suçundan ve Cihantimur da taksirle öldürme ve yaralama suçundan yakalanırken, iki ismin de Türkiye’ye iadesi istendi. Aktarılan bilgilere göre Tok’un pasaportunun Kasım 2024’te sona ereceği öğrenirlen, sınır dışı edilebilme ihtimali de vurgulandı.